به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ،”فرزاد جونعلی وند” مدیرعامل سد و نیروگاه شهید عباسپور ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به لزوم انجام بازرسی از آبراهه واحد های هفت و هشت نیروگاه دوم، اقدام به نصب مجدد استابلاگ (دریچه قطع ارتباط آب رودخانه بانیروگاه ) در پایین دست نیروگاه بر روی واحد هفت کردیم. در حین انجام کار، سگمنت سوم استابلاگها پس از نصب در محل یکی از دو قلاب لیفتینگ جدا نگردید و به دلیل تراز نبودن و کندبودن حرکت استابلاگ به سمت بالا و در سطح آب متوقف و منجر به درگیری مکانیکی با ریل های راهنما گردید.
جونعلی وند افزود:برای رفع این مشکل با تشکیل جلسات فنی کارشناسان شرکت تولید سدو نیروگاه شهید عباسپور وشرکت تعمیرات نیروگاههای برق آبی خوزستان موفق به عیب یابی بدون استفاده از غواص شدیم.
وی در پایان گفت : در این عملیات بدلیل عدم دسترسی نرمال به محل مورد نظر و درگیربودن جرثقیل مربوطه با استفاده از کرن سیار ۲۵ تنی، گروه کاری با سبد به محل مورد نظر منتقل و با استفاده از جیم پلاک پنج تنی نسبت به بستن استابلاگ به لیفتینگ و تراز نمودن آن اقدام گردید و در نهایت استابلاگ مورد نظر از دهانه پایاب خارج گردید.

 

منبع: روابط عمومی شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه شهید عباسپور
خبرنگار: سید داریوش صالحی