تعمیرات سالیانه نیروگاه های برق آبی خوزستان در سدهای شهید عباسپور، دز  و مسجدسلیمان کلید خورد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مدیرعامل شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان  اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های سالیانه و از پیش تعیین شده در راستای بهبود وضعیت و بالا  بردن راندمان تولید در نیروگاه های برق آبی استان، عملیات تعمیرات سالیانه در سد و نیروگاه های شهید عباسپور ، مسجدسلیمان و دز آغاز شد.

"محسن رستگارنیا" خاطرنشان کرد: هم اکنون تعمیرات سالیانه واحدهای  2 و 3 سد دز و در نیروگاه شهید عباسپور واحد های 7 و 8 نیروگاه دوم  و همچنین در سد و نیروگاه مسجدسلیمان نیز تعمیرات سالیانه واحد های 3 و 4 آغاز شده است.

وی افزود: نیروهای متخصص این شرکت با توان فنی بالا و اتکا به خداوند منان این مهم را با موفقیت همانند سال های گذشته به انجام خواهند رساند.

نیروگاه دز با 8 واحد 65 مگاواتی دارای توان نامی 520 مگاوات  تولیدی و شهید عباسپور با 8 واحد 250 مگاواتی دارای توان نامی 2000 مگاوات و همچنین نیروگاه مسجدسلیمان با 8 واحد 250 مگاواتی با توان نامی 2000 مگاوات تولید انرژی می کنند.

شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان فعالیت هایی همچون نصب و راه اندازی، تعمیر و نگهداری، بهره برداری از نیروگاه های برق آبی کشور، کارهای ساختمانی سد و نیروگاه، پست های فشارقوی نیروگاه ها، عملیات ژئوتکنیک، حفاری و احیای زهکش ها و همچنین عملیات نصب و راه اندازی و اجرای خط لوله تأسیسات آب و فاضلاب را برعهده دارد.

این شرکت دارای گواهی صلاحیت رتبه یک نیرو، چهار آب، پنج تأسیسات و تجهیزات و پنج نفت و گاز بوده و گواهینامه ISO 9001:2008 را  از موسسه IQNET اخذ کرده است.

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان
خبرنگار: حسن کریمی
مؤلف: حسن کریمی