تعمیرات اساسی واحد شماره 2 نیروگاه کلان تهران در دستور کار شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان قرار گرفت.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، معاون اجرایی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان با اعلام این خبر گفت: بهره برداری و نگهداری از نیروگاه های کلان، لتیان و امیرکبیر در حوزه مدیریت آب منطقه ای تهران از اوایل سال 96 به صورت قرارداد 2 ساله به شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان واگذار شده که با توجه به عمر کاری تجهیزات این نیروگاه ها طبق برنامه از پیش تعیین شده تعمیراتی، از سوی معاونت بهره برداری از نیروگاه ها در آب منطقه ای تهران، تعمیرات اساسی واحد شماره 2 نیروگاه کلان و واحد شماره یک نیروگاه امیرکبیر نیز به شرکت تعمیرات نیروگاه های برق آبی خوزستان ابلاغ شد.

"امیر محمودی" اظهار داشت: پس از ابلاغ قرارداد مربوطه، عملیات تعمیرات اساسی واحد شماره 2 نیروگاه کلان در ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری به صورت رسمی آغاز و پس از بررسی مستندات فنی و نقشه ها و همچنین تجهیز کارگاه و آماده سازی مقدمات انجام کار تاکنون سنگین ترین و مهم ترین قسمت واحد، رتور 85 تنی با سلامت کامل از محل، دمونتاژ و به بیرون انتقال داده شد.

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود با توجه به حجم کاری و اصلاح سیم پیچ استاتور، این واحد در مهر ماه سال جاری وارد مدار بهره برداری شود.

واحد شماره یک نیروگاه کلان تهران در سال 1396 پس از انجام تعمیرات اساسی توسط شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان وارد شبکه سراسری برق کشور شد.

این نیروگاه در شمال شرق تهران واقع شده و دارای 3 واحد 38.5 مگاواتی است.

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان
خبرنگار: محمد توحیدیان