مدیر تعمیرات سد شهید عباسپور از رفع نقص سیستم خنک کننده روغن ترانس قدرت واحد شماره یک نیروگاه اول آن سد، توسط کارشناسان شرکت تعمیرات نیروگاه های برق آبی خوزستان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "افشین قلی پور" با بیان این که با انجام عملیات اورهال سالیانه واحدها، ترانس های قدرت مربوط به واحدها بازرسی و رفع نقص می شوند به تیوب های سیستم خنک کننده روغن ترانس نیروگاه اشاره کرد که با گذشت 40 سال بهره برداری دیگر شرایط مناسب برای خنک نمودن روغن ترانسفورماتورهای قدرت را نداشتند.

وی با بیان این که تعویض 2 عدد از تیوب های اُویل کولرهای فاز A پائینی و فازB بالایی واحد مذکور در دستور کار تعمیرات سد شهید عباسپور قرار گرفت افزود: تصمیم بر این شد در سال حمایت از کالای ایرانی از توان فنی متخصصان سد و نیروگاه شهیدعباسپور و شرکت های سازنده داخلی نسبت به طراحی و ساخت تیوب های اویل کولر اقدام شود.

قلی پور، با بیان این که شرکت تعمیرات در قالب اورهال سالیانه نسبت به اصلاح و بهبود سیستم کولینگ ترانسفورماتور توسط متخصصان تعمیرات و تولید سد شهید عباسپور اقدام کرد افزود: واحد شماره یک نیروگاه اول سد شهید عباسپور با رفع عیب کامل، پس از آزمایش های لازم، با موفقیت در مدار خط تولید برق سراسری کشور قرار گرفت.

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان
عکاس: فرشید سلطانی
خبرنگار: فرشید سلطانی