مدیر عامل شرکت نصب ، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی استان خوزستان از برگزاری نشست با رئیس پارک علم و فناوری استان، معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز، مدیر عامل های شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خوزستان و مدیران ارشد سازمان آب و برق و شرکت تعمیرات نیروگاه های برق آبی خوزستان به مناسبت هفته پژوهش خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "علی مکاری بهبهانی" ضمن تقدیر از فعالیت های کنشگران حوزه پژوهش و فناوری در استان گفت: سازمان آب و برق خوزستان به عنوان یک شرکت پیشرو در بهره برداری از دستاوردهای جدید در حوزه آب و انرژی، آمادگی لازم برای استفاده و پشتیبانی از فعالیت شرکت های دانش بنیان را دارد.

"بابک مختاری" رئیس پارک علم و فناوری استان نیز در صحبت های کوتاهی اظهار داشت: از شرکت تعمیرات نیروگاه های برق آبی  و سازمان آب و برق خوزستان به خاطر برگزاری چنین نشست هایی که باعث نزدیکی و همکاری بیشتر بین صنعت و دانشگاه می شود تشکر و قدردانی می کنم. یقینا تعامل و همکاری بین صنعت، دانشگاه و شرکت های دانش بنیان می تواند به بخش اعظمی از نیازهای کشورمان پاسخ دهد و روند تجاری سازی ایده ها شتاب بیشتری خواهد گرفت.

"علی حقیقی" معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در این نشست گفت:دانشگاه شهید چمران در تمام حوزه های فنی و مهندسی آماده همکاری برای پاسخگویی به نیازهای صنعت آب و برق استان می باشد و برای این مهم از ظرفیت های مناسبی برخوردار است.

"محمدرضا سامی پور" مدیر پژوهش و انرژی های نو در شرکت تعمیرات نیز در این نشست اظهار کرد: در حوزه انرژی بیش از 85 درصد نیروگاه های برق آبی و در حوزه آب بیش از یک سوم آب کشور در این استان جاری است که تکنولوژی های قدیمی و به روز نشده زیادی در صنعت آب و برق استان وجود دارد که نیاز به بهینه سازی و استفاده از فناوری های جدید دارند که امیدواریم شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها در جهت رفع این خلا ها گام های اساسی بردارند.

گفتنی است در این نشست شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری خوزستان ضمن معرفی و بیان حوزه عملکرد و کاری خود، دیدگاه ها و نظرات خود را بیان کردند.

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان
عکاس: محمد توحیدیان
خبرنگار: محمد توحیدیان