مدیر بهینه سازی نیروگاه اول سد شهید عباسپور در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاههای برق آبی خوزستان از طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی تابلوهای توزیع برق (AC (PDP واحد شماره 4 نیروگاه اول سد شهید عباسپور خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان،"علی رحیمی اصل" گفت: در ادامه روند عملیات بهینه سازی واحد شماره 4 نیروگاه اول سد شهید عباسپور، توسط متخصصان و کارشناسان مجرب شرکت، تابلوهای PDP واحد فوق با موفقیت طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی شد.

رحیمی اصل با اشاره به عملیات بهینه سازی واحد شماره 4، تغییرات مقدار بار مصرفی واحد مذکور، تغییر در مقدار سطح اتصال کوتاه شبکه و از طرفی قدیمی بودن کلیدهای تابلوهای PDP  که حدود 40 سال از بهره برداری آنها گذشته بود افزود، این کلیدها فاقد قابلیت ارسال وضعیت و شرایط اضطراری به سیستم کنترل و اتاق فرمان نیروگاه بوده که جهت رفع این مشکل و پایداری سیستم، نیاز به جایگزینی تابلوهایی با طراحی جدید مشهود بود .

وی خاطر نشان کرد: طی جلسات متعدد با حضور کارشناسان این شرکت به کارفرمایی سازمان آب و برق خوزستان، طراحی و اخذ تائیدیه های لازم به منظور حفاری در سازه بتنی نیروگاه و اصلاح مسیرهای ورودی و خروجی کابل های تابوها با توجه به استانداردهای لازم انجام شد .

"افشین قلی پور" مدیریت تعمیرات سد و نیروگاه شهید عباسپور در همین راستا افزود: به دلیل ضرورت و اهمیت انجام کار در بازه زمانی اورهال سالیانه واحد، نصب و راه اندازی این تجهیزات در مدت زمان 10 روز توسط کارکنان این ناحیه به صورت فشرده و سازماندهی شده انجام و پس از تست های لازم، راه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان
عکاس: فرشید سلطانی
خبرنگار: محمد توحیدیان