مدیریت تعمیرات نیروگاه سد شهید عباسپور در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان از رفع اشکال و تعمیرات اساسی ارتباط خروجی واحدهای 7 و8 نیروگاه شهید عباسپور با ترانسفومرهای قدرت خبر داد .

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، "افشین قلی پور"، در مورد عملکرد رله های دیفرانسیل ترانس های قدرت واحدهای شماره 7 و8 نیروگاه شهیدعباسپور اظهار داشت: نتیجه بررسی های انجام شده حاکی از اشکال در سیستم عایقی بین هادی و پوسته شمش های خروجی واحدهای مذکور بوده است .

وی افزود : با توجه به موقعیت ترانسفورهای نیروگاه دوم سد شهید عباسپور که در یارد بیرونی (TOY) قرار دارد حدود 1066 متر باس داکت در واحد شماره 8 و حدود 962 متر با قطر 800 و 1000 میلیمتر استفاده شده است که در این مسیر طولانی ، باس توسط تعداد زیادی مقره عایقی نگهداری می شود .

مدیریت تعمیرات نیروگاه شهید عباسپور گفت: به دلیل ضعف عایقی بوجود آمده در تعدادی از آنها، بیش از 70 مقره آسیب دیده تعویض و سایر مقره ها تمیز کاری و سرویس گردیدند .

قلی پور تصریح کرد که این پروژه به صورت پیوسته به همت کارکنان توانمند شرکت تعمیرات و با همکاری کارشناسان دفتر نظارت شرکت  بهره بردار در مدت 40  روز انجام و واحدها با سلامت کامل وارد مدار بهره برداری قرار گرفتند .

این پروژه به دلیل شرایط بد ارتفاعی و کار در کنار خطوط برقدار از ریسک بالایی برخوردار بود که با تجارب و هوشیاری پرسنل شرکت تعمیرات با سلامت کامل صورت پذیرفت.

 

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان
عکاس: فرشید سلطانی
خبرنگار: محمد توحیدیان