معاون فنی و مهندسی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان از پذیرش و ارائه شفاهی مقاله در بیست و هفتمین کنفرانس سالانه مهندسان مکانیک ایران خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ،" محمد پوررکنی" با بیان این که،  این شرکت با یک مقاله تحت عنوان ارزیابی روش های دور متغیر و تعداد پمپ درکاهش مصرف داخلی سیستم خنک کاری نیروگاه ها در این کنفرانس شرکت داشت افزود: مقاله فوق، توسط "ایمان جعفری" به عنوان نماینده معاونت فنی و مهندسی نگارش یافت و پس از بررسی و انجام داوری به عنوان یکی از مقالات پذیرش شده در کنفرانس به صورت شفاهی ارائه شد .

وی ادامه داد: در مقاله ارزیابی روش های دور متغیر و تعداد پمپ درکاهش مصرف داخلی سیستم خنک کاری نیروگاه ها، تاثیر 2 روش دور متغیر و تعداد پمپ در کاهش مصرف داخلی سیستم خنک کاری نیروگاه برق آبی دز مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است که بنابر نتایج به دست آمده از این مقاله، در روش کاهش تعداد پمپ، 10 درصد و در روش دور متغیر، تا 35 درصد امکان کاهش مصرف داخلی پمپ های سیستم خنک کاری مدار توربین-ژنراتور امکان پذیر است.

معاون فنی و مهندسی این شرکت گفت: محاسبات سیستم خنک کاری در این مقاله با استفاده از مدلسازی ریاضی انجام گرفته و اعتبارسنجی نتایج مدلسازی بر اساس سیستم خنک کاری موجود و داده های تجربی برداشت شده از این سیستم انجام شده است.

این مقاله ششمین مقاله ارائه شده از طرف شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاههای برق آبی خوزستان در همایش سالانه بین المللی معتبر بوده که جزئیات آن در بخش مقالات در سایت شرکت قابل مشاهده می باشد .

بیست و هفتمین کنفرانس سالانه بین المللی مهندسان مکانیک ایران از 10 تا 12 اردیبهشت، در دانشگاه تربیت مدرس تهران برگزار شد، این کنفرانس، معتبرترین رویداد علمی جامعه مهندسی مکانیک ایران است که در این دوره با مشارکت انجمن مهندسان مکانیک ایران و گروه مپنا برگزار شد.

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان
خبرنگار: محمد توحیدیان