مدیر تعمیرات سد و نیروگاه شهید عباسپور در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان از عملیات تعویض و راه اندازی بریکر 9642 پست400  کیلو ولت این نیروگاه مربوط به بی 5 واحد شماره 4 توسط پرسنل متخصص وتوانمند شرکت تعمیرات ناحیه سد شهید عباسپور خبر داد .

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، "افشین قلی پور" اظهار داشت ، در 22 بهمن ماه سال 1397 حین سنکرون واحد شماره 4 به علت اشکال و عملکرد نامناسب فاز B بریکر مذکور منجر به اعمال شوک شدید مکانیکی به بوشینگ ترانسفورماتور قدرت و آسیب دیدگی آن شد که بلافاصله عملیات تعویض بوشینگ جهت راه اندازی و آمادگی واحد در دستور کار قرارگرفت ، اما این عملیات با توجه به شرایط بد جوی و سیلاب های اخیر، به تعویق افتاد تا اینکه در فروردین ماه سال جاری فرصت مناسب مهیا شده و عملیات تعویض آغاز گردید.

مدیریت تعمیرات سد شهید عباسپور افزود: پس از بررسی های فنی به عمل آمده توسط کارشناسان شرکت تولید و تعمیرات و سابقه ضعف مکانیزیم بریکر های آلستوم که در دیگر قسمت های پست سابقه داشت با هماهنگی معاونت فنی و مهندسی شرکت تولید تصمیم بر تعویض هر سه پل بریکر قدیمی  با بریکرهای جدید مدل ABB که در انبار بهره بردار موجود بود گرفته شد.

قلی پور تصریح کرد که فرآیند اجرای پروژه شامل: انجام تست های عیب یابی، دمونتاژ بریکرهای قدیمی، آماده سازی و اصلاح فونداسیون، انتقال و نصب بریکرهای جدید ABB، انجام اتصالات الکتریکی و کنترلی و تست های راه اندازی گام به گام و با دقت نظر کارشناسان گروه تخصصی پست های بلافصل شرکت تعمیرات نیروگاههای برق آبی انجام گردید.

وی از  بهره برداری بریکرهای جدید پس از تست های لازم و کسب نتایج مطلوب خبر داد و گفت: با انجام این پروژه بی5  تکمیل و شرایط پایداری با افزایش ضریب اطمینان سیستم برای پست فشار قوی 400 کیلو ولت سد شهید عباسپور مهیا شد.

 

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان
خبرنگار: فرشید سلطانی