مدیر تعمیرات سد و نیروگاه مسجدسلیمان در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان از تعمیر و راه اندازی شارژر 48 ولت پست فشار قوی  400 کیلولت نیروگاه مسجدسلیمان خبر داد .

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، "ابراهیم شجاعی" با بیان این خبر اظهار کرد :  رله حفاظتی R21B مربوط به کنترل ولتاژ خروجی شارژر 48 ولت، پست 400 کیلوولت بلافصل سد و نیروگاه مسجدسلیمان توسط متخصصان آزمایشگاه و مرکز تخصصی الکترونیک شرکت تعمیرات نیروگاه های برق آبی خوزستان تعمیر وتنظیم شد.

شجاعی افزود: این شارژر حدود یکسال است که به دلیل اشکال در کنترل ولتاژ خروجی از مدار خارج بوده که با ارجاع آن به آزمایشگاه الکترونیک شرکت تعمیرات ، عیب یابی و رفع اشکال آن با حضور نماینده معاونت فنی و مهندسی شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه مسجدسلیمان انجام و مورد تایید کارفرما قرار گرفته است .

مدیر تعمیرات سد مسجدسلیمان ابراز داشت ، با توجه به پایداری و قابلیت اطمینان مدارهای کنترلی پست 400 کیلوولت که سهم بالایی در پایداری شبکه دارد ، وابسته به منابع تغذیه DC و شارژرها می باشند ، نتیجه این اقدام ضمن صرفه جویی اقتصادی در شرایط تحریم ، افزایش پایداری شبکه را به همراه داشته است.

آزمایشگاه و مرکز تخصصی الکترونیک شرکت تعمیرات نیروگاه های برق آبی خوزستان در ناحیه سد و نیروگاه مسجدسلیمان قرار دارد و آمادگی ارائه خدمات الکترونیک و تعمیرات انواع کارت های الکترونیکی را دارد.

 

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان
خبرنگار: محمد توحیدیان