مدیر تعمیرات سد و نیروگاه مسجدسلیمان در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان از تعمیر ژنراتور 250 مگاواتی واحد شماره یک این نیروگاه خبر داد .

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، " ابراهیم شجاعی " به نتایج ارتعاش سنجی سیم پیچی استاتور و نتایج بازدیدهای دوره ای، به هماهنگی های صورت گرفته با دفتر نظارت شرکت تولید اشاره کرد و گفت: مقرر شد اقداماتی در جهت استحکام ، ترمیم و تقویت نخ بندی  شینه ها صورت گیرد .

مدیریت تعمیرات سد مسجدسلیمان ادامه داد:  این اقدامات شامل ترمیم نقاط آسیب دیده که دچار ضعف عایقی و PD شده بود و همچنین تعویض گوه های نگهدارنده سیم پیچ ژنراتور (wedge) در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ، این گوه ها طبق بررسی های به عمل آمده و به درخواست کارفرما ، مبنی بر تعویض 12 شیار تعیین شد ، افزود: این 12 شیار سر فازهای سیم پیچ ژنراتور بوده ، که در هنگام وقوع اتصال کوتاه در سیم پیچ ، احتمال پرتاب شدن شینه ها به بیرون و ایجاد خرابی وسیع در سیم پیچ را  به وجود می آورد که با تعویض آنها از وقوع خطرات احتمالی ناشی از این خرابی ها جلوگیری بعمل آمد .

شجاعی تصریح کرد:  تمام نخ بندی ژنراتور تقویت و حدود 1300 نقطه نخ بندی مجدد شد.

وی این عملیات را بمنظور کاهش ویبره شینه ها معرفی کرد.

مدیریت تعمیرات سد مسجدسلیمان با بیان این که واحد یک نیروگاه مسجدسلیمان با توجه به گزارش ها و تعمیرات پیشگیرانه توسط گروه های اجرایی نت نیروگاه و به درخواست کارفرما انجام شد افزود: این عملیات با توجه به آغاز پیک مصرف تابستانه و نیاز مبرم به واحدهای تولید انرژی ، در  مدت 45 روز، بصورت شبانه روزی، با تلاش مضاعف کارکنان با موفقیت به سرانجام رسید.

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان