مدیر عامل شرکت نصب ، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان از عهده دار بودن ، بهره برداری ، نگهداری و تعمیرات از نیروگاه های لتیان و کلان تهران به مدت 2 سال دیگر در این شرکت خبر داد . 

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، "علی مکاری بهبهانی" با اشاره به اخذ رتبه های نیروگاهی و گواهینامه های صلاحیت بهره برداری، نگهداری و تعمیرات نیروگاه های برق آبی و حضور در مناقصات نیروگاهی کشوری گفت: شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی خوزستان، برای دومین بار به مدت 2 سال دیگر عهده دار عملیات بهره برداری، تعمیر و نگهداری و خدمات پشتیبانی مجموعه سد و نیروگاه لتیان ، نیروگاه کلان و تاسیسات آب شرب لوارک و سوهانک تهران شد.

مکاری بهبهانی با بیان اینکه این قرارداد از اول مردادماه جاری، عملیاتی و آغاز شد افزود: سد و نیروگاه لتیان دارای 2 واحد 22.5 مگاواتی و نیروگاه کلان دارای 3 واحد 38.5 مگاواتی می باشند که شرکت تعمیرات نیروگاه های برق آبی خوزستان وظیفه و عهده دار بهره برداری، تعمیر و نگهداری این نیروگاه ها می باشد که علاوه بر تامین بخشی از برق شبکه سراسری کشور در تامین آب شرب کلان شهر تهران نقش بسزایی دارند .

سد لتیان در 10 کیلومتری شمال شرق تهران و در منطقه لواسانات بر روی رودخانه جاجرود قرار دارد که از نوع بتنی بوده و یکی از منابع اصلی تامین آب شرب کلان شهر تهران به حساب می آید. 

 

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان
عکاس: محمد توحیدیان
خبرنگار: محمد توحیدیان