مدیر تعمیرات سد و نیروگاه مسجدسلیمان در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاههای برق آبی خوزستان از تعمیر ژنراتور 250 مگاواتی واحد 5 نیروگاه سد مسجدسلیمان خبر داد .

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، "ابراهیم شجاعی"، با بیان اینم که ژنراتورهای فاز 2 نیروگاه مسجد سلیمان ساخت شرکت جنرال الکتریک کانادا با قدرت نامی 250 مگاوات بیش از 18 سال در حال بهره برداری می باشند که در شرایط کنونی نیاز به نگهداری و مراقبت های بیشتری دارند تصریح کرد:  با توجه به گزارش تعمیرات پیشگیرانه و بهره بردار مبنی بر ایجاد صدای غیر عادی در توربین، با بررسی و اندازه گیری های متعدد و پیگیری های مجدانه مدیرعامل شرکت تولید و بهره برداری، برنامه تعمیر آن توسط معاونت مهندسی شرکت تولید و ناحیه تعمیراتی مسجد سلیمان اعلام شد .

وی ادامه داد: از مهم ترین اقدامات انجام شده در این زمینه اندازه گیری ارتعاشات، اندازه گیری دما، آنالیز روغن و تحلیل فراصوت یاتاقان های واحد قبل از مونتاژ بود که پس از توقف و شناسایی اشکال، اقدام به تعویض اتصالات معیوب سیستم فشار قوی پمپ یاتاقان تراست، الایمنت واحد، تعمیر جک های ترمز، اسید شویی سیرکولرها و رفع اشکالات سیستم هوادهی توربین گردید.

شجاعی افزود: با انجام اقدامات فوق همزمان با فعالیت های تعمیراتی سالیانه واحد و تست های تکمیلی پس از انجام کار، واحد 5 با سلامت کامل وارد مدار بهره برداری قرار گرفت .

مدیر تعمیرات سد و نیروگاه مسجدسلیمان در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاههای برق آبی خوزستان، تصریح کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل بهار و افزایش نیاز شبکه، این واحد پس از 110 روز تلاش پیوسته مجموعه شرکت تولید و بهره برداری نیروگاه سد مسجدسلیمان و تعمیرات نیروگاههای برق آبی برای پاسخگوئی به پیک شبکه با موفقیت راه اندازی گردید.

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان