به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، امیر محمودی  اظهار داشت : برنامه IC کنترلر مربوط به PLC PC2  سیستم گاورنر شرکت Voith توسط کارشناسان شرکت تعمیرات بازخوانی و در IC های بدون برنامه بار گذاری شد ، این عملیات با نظارت کارشناسان معاونت توسعه و بهره برداری نیروگاههای سازمان آب و برق خوزستان و دفتر فنی و مهندسی نیروگاه کارون 3 با موفقیت انجام شد .  

وی افزود: مهمترین اشکال سیستم های گاورنر شرکت Voith عدم تحویل برنامه و نرم افزار مربوطه جهت دسترسی به لاجیک کنترلی آن بود که از زمان راه اندازی تاکنون در صورت بروز اشکال به ناچار باید از کارت های یدکی برنامه ریزی شده قبلی استفاده می شد.

محمودی در ادامه تصریح کرد: با گذشت حدود 17 سال از راه اندازی اولین واحدها ، کارت های یدکی به اتمام رسیده و قابلیت آمادگی واحدها وارد ریسک بزرگی گردیده اند .   

وی در ادامه افزود: با توان تخصصی کارشناسان آزمایشگاه و مرکز تخصصی الکترونیک ناحیه تعمیراتی سد مسجدسلیمان اقدام به تعمیر برد و بازخوانی برنامه کنترلی IC های نیروگاه سد کارون سه صورت پذیرفت که با این روش امکان مهندسی معکوس و ساخت گاورنر برای نیروگاههای برق آبی کشور فراهم گردیده است .

 

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان
خبرنگار: محمد توحیدیان