به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، غلامرضا قصابیان  با اعلام این خبر گفت :  در پی گزارش حادثه دکل اینترفیس بین پست تا نیروگاه پس از بازدید از محل وقوع حادثه، مشاهده شد که در اثر ریزش کوه آسیب جدی به بخشی از ساختار دکل وارد شده است.

مدیر پست های بلافصل بیان کرد : طی جلسه ای با مسئولین شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه کارون 3 مقرر شد به دلیل اهمیت موضوع و برای پیش گیری از خطرات ناپایداری مکانیکی دکل هر چه سریعتر قسمت آسیب دیده ترمیم و تعمیر شود .

وی با اشاره به اینکه با هماهنگی انجام شده بین شرکت های تولید و بهره برداری سد کارون 3 و سد شهید عباسپور، نمونه قطعات مورد نیاز از انبار سد شهید عباسپور تحویل  و به سد کارون 3 انتقال یافت ؛ افزود : وزن زیاد تجهیزات و صعب العبور بودن مسیر حمل آنها به محل دکل آسیب دیده که در ارتفاعات با دسترسی سخت قرار داشت از مهم ترین چالش های پیش رو بود.

قصابیان ادامه داد : با توجه به غیر قابل تردد بودن محل دکل برای وسایل نقلیه و ابزار، عملیات انتقال تجهیزات به طور کامل توسط نیروی انسانی صورت پذیرفت . وی در پایان گفت : پس از برش کاری، مارک و سوراخ کاری،عملیات ترمیم و تعمیر به صورت کامل با موفقیت انجام شد .

خبرنگار: شیما دشت گلی