به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان؛ سید مهران اسدی گفت: واحد بهینه سازی شده شماره ۴ نیروگاه دز پس از سپری نمودن دوره بهره برداری آزمایشی موفقیت آمیز، جهت بهره برداری دائم به سازمان آب و برق خوزستان تحویل شد.

وی افزود : این واحد نیروگاهی پس از بهینه سازی و افزایش ظرفیت تولید از 65 به ۹۰ مگاوات، نقش تاثیرگذاری در افزایش ظرفیت تولید و پایداری شبکه سراسری برق کشور در 5 ماهه اول سال ۱۴۰۰ داشته است . ضمنا واحد فوق در دوران بهره برداری آزمایشی 42.144 مگاوات ساعت برق تولید کرده است .

مدیر عامل شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه های برق آبی بیان کرد: تحویل موقت واحد شماره 4 نیروگاه  سد دز  با حضور مدیریت تعمیر و بهینه سازی نیروگاه ها ، مدیر بهره برداری نیروگاه ها ، نمایندگان دفاتر فنی ، رسیدگی و امور قراردادهای سازمان آب و برق به عنوان کارفرما ، نمایندگان مشاور طرح در شرکت مشانیر و شرکت تولید و بهره برداری سد دز صورت پذیرفت.

وی در پایان افزود : این واحد نیروگاهی پس از پایان دوره کارکرد آزمایشی به صورت موقت در یک دوره 12 ماهه با گارانتی این شرکت، جهت بهره برداری به شرکت تولید و بهره برداری نیروگاه سد دز واگذار شد. با رفع موانع و مشکلات و عبور از سد تحریم های ظالمانه استکبار جهانی از سوی کارفرما و ارکان پروژه این امر محقق گردیده که از دستاوردهای بزرگ این پروژه می باشد.

منبع: روابط عمومی شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان