روابط عمومی شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز، از بازدید رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان خوزستان از آن سد و نیروگاه خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان،  به منظور بررسی وضعیت ورودی و خروجی دبی آب سد دز، حجج الاسلام حسینی نوری امام جمعه شهرستان اندیمشک، موسوی امام جمعه خرمشهر، قاضی دزفولی امام جمعه دزفول و حجت الاسلام محمدزاده رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان،  از سد و نیروگاه دز بازدید و با مدیرعامل این شرکت به گفتگو پرداختند.

 رئوفی نسب، مدیرعامل شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز، در این بازدید به تشریح شرایط و وضعیت سد دز پرداخت و گفت: هم اکنون به منظور مهار سیلاب، با هماهنگی مقامات مافوق و سازمان آب و برق خوزستان در حال رهاسازی کنترل شده آب هستیم. تمام تلاش ما به عنوان خدمتگزاران مردم در صنعت آب و برق خوزستان این است که با پایش لحظه به لحظه حجم دریاچه و ورودی آب بتوانیم به گونه ای آب را رهاسازی کنیم که کمترین خسارت به مردم پایین دست وارد شود. اما در صورت ورود حجم گسترده آب به دریاچه،  ناگزیر به افزایش خروجی آب خواهیم بود.

حجت الاسلام حسینی نوری امام جمعه شهرستان اندیمشک با اشاره به پخش شایعات  سیلاب در فضای مجازی و نگرانی مردم ابراز کرد: برای دیدن واقعیتب به اینجا آمدم تا از نزدیک شاهد چگونگی اوضاع این سد قرار بگیرم.

وی با بیان این که در سد و نیروگاه دز مدیرعامل و همه همکاران ایشان  برای گذر از این برهه حساس به صورت شبانه روزی در تلاش و فعالیت هستند تصریح کرد: خوشبختانه هم اکنون شرایط عادی و آرامش برقرار است.

وی با قدردانی از سعید رئوفی نسب، مدیرعامل سد و نیروگاه و همه کارکنان آن مجموعه گفت: ای کاش مردم عزیز می توانستند از نزدیک شرایط را ببیند و بدانند  مجموعه سد و نیروگاه دز در آمادگی کامل برای مواجهه با سیلاب احتمالی قرار دارد.

 

منبع: روابط عمومی شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه دز
عکاس: بهمن شیخی - یوسف پرکاسی
خبرنگار: بهمن شیخی