به منظور بررسی وضعیت سد و مهار سیلاب در خوزستان، معاون اول رئیس جمهور بعداز ظهر امروز دوشنبه 12 فروردین ماه از سد و نیروگاه دز در اندیمشک بازدید کرد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، سه وزیر بهداشت و درمان، ورزش و جوانان و راه و شهرسازی، استاندار خوزستان، نماینده مردم اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژی مجلس، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان اندیمشک نیز در این بازدید وی را همراهی کردند.

"اسحاق جهانگیری" پس از بازدید میدانی از روند مهار سیلاب در این سد بزرگ گفت: مسئولان و متخصصان سد دز هیچگونه دغدغه و نگرانی درباره وضعیت سد ندارند.

وی افزود: از مردم استان‌های لرستان و خوزستان تشکر ویژه دارم که با مسئولان و دستگاه‌های اجرایی نهایت همکاری را داشته‌اند و خواهش دارم در این چند روز به توصیه‌های مسئولان دست اندرکار بیشتر توجه کنند.

جهانگیری با بیان این که در حال حاضر ورودی سد دز به بیش از 5 هزار متر مربع بر ثانیه رسیده و خروجی حدود 1800 است و مسوولان می‌خواهند سیلاب تا حد امکان پشت سد آرام بگیرد و خروجی سد به نحوی باشد که کمترین آسیب برای شهرهای پایین دست سد رخ دهد تصریح کرد: سد دز جزو سدهای مستحکمی است که قادر است سیل‌های بزرگ را مهار کند و از بابت سازه این سد اصلا جای نگرانی نیست.

وی تاکید کرد: تمام هشدارهایی که داده می‌شود برای حفظ جان مردم است و جان انسان است که اولویت دارد وگرنه با اطمینان به مردم می‌گوییم خسارت‌های مادی که به‌وجود می‌آید به ‌ویژه در بخش کشاورزی راجبران خواهیم کرد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان این که شرایطی که امروز در سدهای خوزستان ایجاد شده است شرایط ویژه‌ای است ولی این شرایط کنترل شده است و این آب از مواهب خداوند است از  همه دستگاه‌هایی که در حال همکاری هستند و نیروهای مسلح که با همه امکانات پای کار آمده‌اند قدردانی کرد.

گفتنی است وی پس از بازدید از سد دز و بررسی اقدامات صورت گرفته برای بازدید از سد کرخه و مرکز مانیتورینگ ایستگاه های آب و هوا شناسی سازمان آب و برق خوزستان، منطقه را ترک کرد.

منبع: روابط عمومی شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه دز
عکاس: بهمن شیخی - یوسف پرکاسی
خبرنگار: بهمن شیخی