به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان،” سعید رئوفی نسب” مدیر عامل شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز ضمن اعلام این خبر گفت: پس از دوسال وقفه به علت شیوع بیماری کرونا، ستاد نوروزی سد و نیروگاه دز بمنظور استقبال از میهمانان نوروزی ۱۴۰۱ تشکیل شد. همچنین یکصد نفر از همکاران واحدهای مختلف حراست ، بهره برداری ، فنی مهندسی ، روابط عمومی ، ایمنی و بهداشت ، درمانگاه ، خدمات ، آتش نشانی و … در قالب ستاد نوروزی وظیفه خدمات رسانی و مشایعت گردشگران و مسافران را برعهده داشتند.

رئوفی نسب افزود: با توجه مسیر ۱۱ کیلومتری از دروازه مرکزی تا روی سد ، امکاناتی از قبیل نمازخانه ، آب آشامیدنی ، رستوران ، فروشگاه ، اورژانس و گشت ایمنی و ایستگاههای اطلاع رسانی و مشایعت میهمانان در طول مسیر فراهم شد.

مدیرعامل شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز گفت: از روز ۲۳ اسفندماه و همزمان با سالروز آغاز بهره برداری سد و نیروگاه دز -تا پایان روز جمعه ۱۲ فرورودین ۱۴۰۱ بیش از ۱۲۰ هزار از نفر از میهمانان نوروزی و کاروان های راهیان نور در قالب ۲۳ هزار و ۸۸۴ دستگاه خودرو سواری ، اتوبوس و مینی بوس موفق به بازدید از سد دز شدند.

وی تصریح کرد: جاده های زیبای تونلی و سخت گذر ، مسیر کوهستانی و دیواره و دریاچه سد ، از جمله نقاطی بود که مورد بازدید گردشگران نوروزی قرار گرفت.

گفتنی است سد و نیروگاه دز در ۲۳ کیلومتری شمال شرقی شهرستان اندیمشک قرار دارد و یکی از پرجاذبه ترین اماکن گردشگری شمال خوزستان محسوب می گردد.

منبع: روابط عمومی شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه دز