همزمان با هفته دولت، روز خانواده و تکریم بازنشستگان، جشن بازنشستگان سازمان آب و برق خوزستان در سالن اجتماعات هتل بوستان اهواز برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مدیر عامل با بیان این که بازنشستگان بیش از سی سال از بهترین سالهای عمر خود را در راه خدمت رسانی به مردم خوزستان به کار بسته اند، جمعیت بازنشستگان این سازمان را ۳۷۲۴ نفر خواند و گفت: از این جمعیت ۷۸۰ نفر مشمول صندوق کشوری و ۲۹۴۴ نفر نیز مشمول صندوق تامین اجتماعی هستند.

 فرهاد ایزدجو افزود: بازنشستگان این سازمان درهمه شهرهای کشور استقرار یافته اند و ما امیدواریم که علیرغم ضوابط و محدودیت‌های موجود بتوانیم خدماتی در خورو شأن این عزیزان ارائه دهیم.

 وی از انعقاد قرارداد با بیمه ایران برای بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنان خبر داد و گفت: در این قرارداد برای بازنشستگان به جای ۳۵ درصد حق فرانشیز قبلی، حداکثر ۱۰ درصد حق فرانشیز مانند سایر کارکنان سازمان در نظر گرفته شده است.

ایزد جو با بیان اینکه تسهیلاتی در نظر گرفته شده است تا بازنشستگان سازمان، از هفته آینده به طور کاملا رایگان از مرکز پزشکی سازمان خدمات دریافت نمایند از امکان بهره وری این عزیزان از اماکن ورزشی و رستوران سازمان با پایین ترین نرخ خبر داد و افزود: سهمیه ای برای اعزام بازنشستگان و خانواده های آنان برای سفرهای زیارتی مشهد و شیراز در نظر گرفته شده است.

 وی پرداخت کمک هزینه ازدواج فرزندان، کمک هزینه بیماران خاص، تامین هزینه های مازاد بیمارستانی از طریق شورای درمان را از دیگر تسهیلات در نظر گرفته شده عنوان کرد.

 ایزدجو اعلام آمادگی سازمان را جهت حمایت و همیاری درتهیه کانون بازنشستگان به منظور پیگیری امور بازنشستگان خبر داد و گفت: ترتیبی خواهیم داد تا از مهر ماه با خنک تر شدن هوای خوزستان پرسنل سازمان و بازنشستگان بتوانند با حداقل هزینه، اماکن تفریحی سد شهید عباسپور، مارون، مسجدسلیمان و کرخه را به صورت نظام مند در چهار فصل سال به صورت دوره ای مورد استفاده قرار بدهند.

 مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان، با بیان اینکه ما همگی خودمان را مدیون بازنشستگان می‌دانیم تاکید کرد: به طور قطع بحث تکریم بازنشستگان حفظ حرمت و ارائه خدمات سریع و آسان و با کیفیت مهمترین اولویت سازمان آب و برق خوزستان است.

 وی ضمن آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه بازنشستگان مجموعه صنعت آب و برق، تصریح کردهمه توان خود را برای حفظ عزت و اقتداری که بازنشستگان، در زمان خدمت خود برای این سازمان به وجود آورده‌اند به کار خواهیم بست.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمید رضا علی پور