معاون تعمیرات و نگهداری شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی از اتمام عملیات راه اندازی پمپ های ایستگاه شبکه آبیاری شادگان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "محسن موسوی" با بیان این که شبکه آبیاری شادگان دارای 10 عدد الکترو پمپ است که وظیفه انتقال زه آب قسمتی از اراضی تحت پوشش این شبکه آبیاری به هور را بر عهده دارد تصریح کرد: این پمپ ها جهت اتصال به شبکه برق شهری ابتدا به تابلو فشار ضعیف سپس از  تابلو فشار ضعیف به متوسط و از آنجا به ترانس فورماتور و در نهایت به شبکه برق اتصال پیدا می کند.

وی افزود: تابلو برق فشار متوسط شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی به دلیل فرسوده شدن ترانسCT و نداشتن برقگیر در محل نصب ترانس به شبکه برق فاقد کارایی بود که پس از اعلام خرابی توسط اپراتور شبکه شادگان، نیروهای برق و مکانیکال به محل اعزام و پس از یک هفته کاری ژنراتور تولید برق، پس از 13 سال راه اندازی شد.

معاون تعمیرات و نگهداری شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی تاکید کرد: با عملیات انجام شده از انباشت زه آب و رسیدن آسیب های جدی به اراضی کشاورزان جلو گیری خواهد شد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد و نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی
خبرنگار: میثم شیرعلی