مدیر دفتر فنی و مهندسی شرکت بهره برداری از سد نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره وجراحی  از اتمام تهیه نقشه تاسیساتی شرکت خبر داد.

 به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "کامران کرمی" با اشاره به پراکندگی شبکه ها و تاسیسات  بهره برداری از سد نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره وجراحی از اتمام  نقشه GIS  تاسیسات آن شرکت خبر داد.

کرمی تصریح کرد: نقشه فوق تمام جزئیات هر یک از تاسیسات(مکانیکال و برقی) را در خود دارد که  نه تنها در کنترل و مدیریت عصای دست مدیران است بلکه با کاهش هزینه و زمان، گامی در صرفه جویی اقتصادی تلقی می شود.

وی با بیان این که نقشه تهیه شده  به صورت لایه ای، اطلاعات مختلفی از سدها، ایستگاه های پمپاژ، ساختمانها و فضاهای اداری را در خود دارد، این نمونه از نقشه های GIS را یک بانک اطلاعاتی جامع از تاسیسات جمع آوری شده معرفی کرد که با کمترین زمان و هزینه در دسترس خواهد بود.

"کرمی" با اشاره به اینکه در بحث GIS تاسیسات و شبکه ها در سازمان آب و برق خوزستان پیشرو و نوآور هستیم افزود: در سال گذشته نیز اقدام به تهیه  GIS اداری ساختمان مرکزی شرکت نمودیم که می توان آن را اولین طرح در ایران  با این تعداد لایه کاربردی دانست.

معاونت فنی و مهندسی شرکت بهره برداری از سد نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره وجراحی در پایان با اشاره به این موضوع که تهیه این نقشه توسط واحد نقشه برداری و GIS چندین ماه به طول انجامید، دسترسی آسان به نقشه ها و اطلاعات، سهولت در تهیه گزارش و تهیه نقشه های مختلف با اهداف خاص را از دیگر مزایای این نقشه برشمرد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد و نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی
خبرنگار: میثم شیرعلی