معاون بهره برداری از سد نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره وجراحی از رفع انسداد زهکش 27 شبکه شهید رجایی به صورت کامل خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "مهدی مختاری" از رفع اسداد زهکش 27 شبکه شهید رجایی که توسط برخی افراد متخلف مسدود شده بود خبر داد.

وی با بیان این که زهکش مورد نظر توسط نیروهای گشت حریم بانی شناسایی و رفع انسداد شد، در خصوص علل بروز این تخلف گفت: این افراد با انسداد زهکش و بالا آمدن آب قصد برداشت غیر مجاز آب را داشتند که با حضور به موقع نیروهای گشت حریم بانی شناسایی شدند.

مختاری تصریح کرد: این زهکش نه تنها وظیفه انتقال زه آب کشاورزی را بر عهده دارد، بلکه در زمان بارندگی با ورود روان آبهای چند مسیل به آن، نقش برجسته ای در انتقال بخش اعظم روان آبهای منطقه را  بر عهده دارد.

معاون بهره برداری از سد نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره وجراحی ادامه داد: با انسداد این زهکش نه فقط اراضی بلکه روستاهای تنگ جعفر، عشاره سفلی و علیا نیز در زمان بارندگی در خطر بروز آبگرفتگی و سیل قرار خواهند گرفت که پس از اعلام نیرو های حریم بان و  با پشتیبانی  حراست، گروه ماشین آلات به همراه یک دستگاه بیل مکانیکی و گروه کارشناسان واحد نگهداری و تعمیرات به  محل اعزام و با برآورد میزان خسارت شروع به عملیات پاکسازی زهکش نمودند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: افراد متخلف شناسایی و به مراجع انتظامی معرفی شدند که با تکمیل پرونده قضایی به دادسرا ارجاع خواهد شد.

خبرنگار: میثم شیرعلی