معاون بهره برداری شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی با اشاره به هشدار مدیریت بحران مبنی بر ورود سامانه بارشی پرفشار و احتمال جاری شدن سیل، از خاکریزی و احداث دایک به منظور جلوگیری از ورود آب به روستاهای مجاور کانال خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "مهدی مختاری"، با اعلام اینکه عملیات فوق در راستای اجرای مفاد صورتجلسه مدیریت بحران صورت گرفت ادامه داد: در آذرماه سال جاری جلسه ای با حضور اعضای مدیریت بحران و معاونت حفاظت و بهره برداری سازمان آب و برق خوزستان در فرمانداری رامشیر برگزار و حوادث احتمالی مورد بررسی قرار گرفت.

مختاری از جمله اقدامات این شرکت را برای جلوگیری از آبگرفتگی روستاهای حاشیه کانال، به همکاری و پشتیبانی این شرکت با سازمان مسکن، شهرسازی و وزارت کشور  اشاره کرد و گفت: اولین اقدام صورت گرفته شناسایی روستاهای در معرض خطر بود که با هماهنگی فرمانداری و بخشداری شهرستان رامشیر انجام شد.

معاونت بهره برداری شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی تصریح کرد: با اعزام ماشین آلات سنگین، عملیات خاکریزی و احداث دایک حفاظتی روستاهای سبع گطاع سفلی و لحیمر شروع  و پس از 5 روز با  خاک برداری و خاکریزی 4500متر مکعب به پایان رسید.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد و نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی
خبرنگار: میثم شیرعلی