به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "رحمان خندانی"  گفت:  دیزل ژنراتور سد جره که به دلیل برخورد صاعقه از مدار خارج شده بود با موفقیت نصب و راه اندازی شد.

وی با بیان این که 2 سال پیش بر اثر برخورد صاعقه تجهیزات ابزار دقیق و دیزل ژنراتور سد از بین رفت که با طراحی و احداث چاه ارت از تکرار این اتفاق جلو گیری شد افزود:  با توجه به اینکه تا آن زمان این ژنراتور تحویل بهره بردار نشده بود تعمیر، نصب و راه اندازی آن برعهده پیمانکار طرح بود که به دلیل برخی مشکلات تهیه قطعه و تعمیر آن به تعویق آفتاد.

خندانی تصریح کرد: در مدت از کار افتادن این ژنراتور به دلیل خروجی کم سد  در دو سال گذشته عملا با مشکل جدی روبرو نبودیم اما با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر احتمال بروز سیلاب در اوایل سال 98 ، تعمیر و نصب دیزل ژنراتور بسیار حائز اهمیت بود که برای تامین قطعه دیزل ژنراتور، با شرکت سازنده مکاتباتی صورت گرفت و با تامین قطعه، دیزل ژنراتور با موفقیت توسط توان داخلی و پیمانکار تعمیر، نصب و را اندازی شد.

دیزل ژنراتور در زمان قطع برق خط اصلی  وظیفه تامین برق اتاق کنترل و روشنایی محوطه سد  را بر عهده دارد و در صورت نبود ژنراتورهر گونه استفاده از تاسیسات تخلیه تحتانی، خط آبیاری 2000 را با مشکل بسیار مواجه خواهد شد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد و نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی
خبرنگار: میثم شیرعلی