مدیر عامل  شرکت بهره برداری از سد نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی از آماده باش تمامی واحدهای شرکت متبوع خود خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "رحمان خندانی" گفت: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی پرفشار که با صاعقه نیز همراه است و برگزاری جلسات متعدد با ستاد مدیریت بحران در شهرستان های تحت پوشش، تمام واحدهای شرکت در حالت آماده باش هستند و شرایط ورودی و خرو جی سد ها به دقت رصد می شود.

وی با اشاره به گستردگی دامنه فعالیت آن شرکت که  5 شهر را در بر می گیرد تصریح کرد: از طریق نصب بنر، اخطار شفاهی و کتبی، اطلاعات لازم و ضروری برای زمان بارش های موسمی در اختیار مردم قرار گرفته است.

مدیر عامل شرکت با اشاره به اینکه در روزهای گذشته برخی از واحدها، فعالیت های خود را جهت آماده سازی شروع کرده اند افزود: نیروهای واحد برق و مکانیک بصورت چندین گروه  به همراه  تمامی ماشین آلات سنگین در سد آسک هندیجان و شهدای رامشیر مستقر  شده و آماده باش هستند. همچنین  معاونان و مدیران  واحدهای  نگهداری و تعمیرات،  بهره برداری و حراست نیز با بازدید مکرر از مناطق و بخشهای  تحت پوشش، شرایط را از نزدیک تحت کنترل دارند.

خندانی در ادامه گفت: در هفته گذشته با توجه به اینکه اراضی رامشیر بسیار مستعد بروز سیل بوده با برگزاری جلسه مدیریت بحران در چندین نوبت تمامی شرایط، با برگزاری مانور در سد شهدای رامشیر، تحت بررسی و آنالیز قرار گرفت.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد و نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی
خبرنگار: میثم شیرعلی