به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، رضا احمدیان پور گفت: پل های نفررو بتنی شبکه های شهید رجایی امیدیه و شادگان آماده نصب هستند.

معاون نگهداری و تعمیرات شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی دلایل ساخت این پل­ ها را این چنین تشریح کرد: پل های نفر رو که جهت عبور از کانال های آبیاری طراحی شدند بدلیل اینکه باعث کاهش زمان عبور از کانال میشوند توسط کشاورزان، کارکنان شرکت و نیز ساکنین محلی بسیار مورد استفاده قرار می­گیرند که به مرور زمان دچار فرسایش شده و می­بایست ترمیم و بهسازی شوند.

 وی در ادامه افزود: این پل ­ها که از جنس بتن هستند پس از فرسایش با کاهش تحمل بار زنده روبرو شده که از نظر ایمنی بسیار خطرناک می ­باشد.

احمدیان پور افزود: با طراحی این پل­ ها اقدام به ساخت قالب و بتن­ریزی آنها در کارگاه شهید رجایی امیدیه نمودیم. این پل ها با وزنی بالغ بر چهار تا شش تُن از جنس بتن مسلح می باشند که پس از آماده سازی و مقاوم سازی توسط جرثقیل در محل نصب جاگذاری می­شوند.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد دراین اقدام تعداد پل های ساخته شده برای شبکه های شادگان و شهید رجایی به ترتیب شش و پنج پل بوده است.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد و نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی