به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، حمد دریس گفت: تعداد ۱1 دستگاه الکتروپمپ ایستگاه پمپاژ RMD هندیجان بصورت کامل اورهال شده و همزمان در فاز عملیاتی  قرار گرفتند.

وی افزود: پس از سپری شدن  فازهای مطالعاتی و برنامه ریزی مدون، اقدام به تدوین جدول زمان بندی مناسب جهت تعمیر و اورهال پمپ های ایستگاه زهکش RMD نمودیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری زهره و جراحی تصریح کرد: جنبه حایز اهمیت این خبر از آنجاست که بیش از ۱۳ سال است که ۱۱ پمپ هم زمان در مدار نبوده و این اقدام در نوع خود یک رکورد محسوب میشود.

حمد دریس عنوان کرد: این ایستگاه با ۱۲ پمپ در پایین دست شبکه آبیاری هندیجان وظیفه تخلیه زه آب اراضی این شبکه را برعهده دارد. پمپ های این ایستگاه با ظرفیت آب دهی یک متر مکعب مجموعاً می توانند با دبی ۱۲ متر مکعب بر ثانیه زه آب را به سمت دریا هدایت کنند.

وی در ادامه گفت: در این عملیات ۶۰ روزه پنج نفر نیروی متخصص برق و مکانیک حضور داشتند.

وی اذعان داشت: پمپ های این ایستگاه از نوع مستغرق جریان محوری است که به دلیل تماس مستقیم با آب دچار استهلاک بیشتری می شوند و در حال حاضر با تعمیرات به موقع و دوره ای و بهره برداری اصولی نه تنها ۱۱ پمپ آماده به کار هستند بلکه میزان هزینه های تعمیرات سالیانه بصورت چشم گیری کاهش خواهد یافت. 

گفتنی است ایستگاه پمپاژ RMD در فاصله ۳۵ کیلومتری شمال غرب شهرستان هندیجان واقع شده است.

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد و نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی