به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، عادل سواری با اعلام این خبر اظهار کرد: در ادامه ایمن سازی تاسیسات آبی و طبق اولویت بندی برنامه ریزی شده توسط واحد ایمنی، کانال اصلی شبکه شهید رجایی ایمن سازی شد.

وی افزود: توزیع پایدار آب در شبکه های آبیاری بسیار مهم و حیاتی است و به عوامل مختلفی بستگی دارد که میتوان گفت ایمن بودن تاسیسات آبی یک رکن اصلی در این خصوص محسوب می شود.

 سواری تصریح کرد: به همین منظور از ابتدای سال جاری، واحد ایمنی شرکت بهمراه کارشناسان دفتر فنی با توجه به شرایط محیطی و راه حل های متناسب برای هر نقطه، اقدامات ایمن سازی را انجام دادند تا احتمال بروز حادثه کاهش یابد.

وی خاطر نشان کرد: کانال اصلی شبکه شهید رجایی حدود ۳۰ کیلومتر طول دارد که در برخی نقاط از نزدیکی روستاها عبور می کند و یکی از نقاط حادثه خیز عبور کانال اصلی شبکه شهید رجایی از میان روستای صالحک از توابع شهرستان امیدیه است که با توجه دبی عبوری، وجود پل ماشین رو و چند سیفون آن را به یکی از نقاط مستعد برای بروز حادثه بدل کرده بود.

سواری بیان کرد: با هماهنگی های انجام شده، واحد نگهداری و تعمیرات شرکت اقدام به نصب فنس به طول ۸۰۰ متر در مجاورت کانال اصلی و در محدوده روستای صالحک نمود که در این عملیات ۱۵ روزه حدود ۱۰ نفر نیروی انسانی مشارکت داشنتد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که پایان عملیات ایمن سازی مصادف با پایان بروز حوادث در شبکه های آبیاری تحت پوشش این شرکت باشد.

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد و نیروگاه و شبکه‌های آبیاری زهره و جراحی