همزمان با آغاز فصل گرم سال به منظور پیشگیری از کمبود یا افت فشار آب در روستاها و مناطق شهرستان اندیکا، 800 متر از لوله های 16 اینچ خطوط آبرسانی روستاهای همجوار سد و نیروگاه شهید عباسپور تعویض شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مدیرعامل شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه شهید عباسپور در این رابطه گفت: ترکیدن لوله های آب رسانی و افت فشار از جمله موارد شایع در مسیرهای آبرسانی در فصل گرم سال است که به منظور پیشگیری از این مسئله با انجام بررسی های لازم 800 متر از لوله های فرسوده خطوط آبرسانی سد شهید عباسپور به مناطق و روستاهای همجوار شناسایی و تعویض شد.

"سید حمید صالحی" همچنین از نصب سیستم مانیتورینگ و حفاظت ولتاژ روی تابلوهای برق و شبکه آبرسانی خبر داد و افزود: نصب این سیستم در مسیر گسترش تکنیک پایش رفتار الکتروپمپ ها (CM) و به منظور افزایش قابلیت اطمینان شبکه آبرسانی این شرکت صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: در این عملیات همچنین با نصب لول سنج روی مخازن به منظور خاموش و روشن شدن خودکار پمپ ها، علاوه بر بالا رفتن سطح ایمنی و کیفیت آبرسانی، از هدر رفت آب جلوگیری شده و صرفه جویی در مصرف آب را به دنبال دارد.

مدیرعامل سد و نیروگاه شهید عباسپور خاطرنشان کرد: در اجرای این عملیات، به طور کامل از تجهیزات ساخت داخل استفاده شده است.