با رفع مشکلات مسیر آبرسانی به جزیره سد شهید عباسپور، ایستگاه شناور جدید شامل یک پمپ با الکتروموتور 22 کیلووات در حاشیه این جزیره روی آب قرار گرفت.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، معاون فنی و مهندسی سد و نیروگاه شهید عباسپور گفت: مشکلات موجود در مسیر آبرسانی به جزیره سد شهید عباسپور و اهمیت ارتقای سیستم های موجود باعث شد تا با انجام بررسی های لازم و پس از طرح ریزی سیستم جدید در دفتر فنی و مهندسی شرکت تولید، ایستگاه شناور جدید شامل یک پمپ با الکتروموتور 22 کیلووات در حاشیه جزیره سد شهید عباسپور در میان آب نصب و آغاز به کار کند.

"رضا الماسی" ادامه داد: ظرفیت آبدهی سیستم جدید آبرسانی به جزیره سد شهید عباسپور با توجه به حجم مخزن موجود در جزیره با حداکثر پمپاژ 90 متر مکعب بر ساعت، آب این جزیره تفریحی را تامین خواهد کرد.

 وی افزود: تا قبل از راه اندازی ایستگاه پمپاژ جدید، آب جزیره از مخزن کوشک تامین می شد و با توجه به اینکه مخزن کوشک، آبرسانی به منطقه مسکونی و 37 روستای شهرستان اندیکا را به طور همزمان انجام می داد، تامین آب جزیره سد شهید عباسپور از طریق این مخزن با مشکلاتی مواجه می شد.

معاون فنی و مهندسی سد و نیروگاه شهید عباسپور تصریح کرد: راه اندازی این سیستم آبرسانی با ساختار جدید و نصب اسکله شناور، شاسی پمپ و استفاده از لوله های مکش پنج اینچی، مطابق دستورالعمل از پیش تعیین شده در دفتر فنی و مهندسی سد شهید عباسپور صورت پذیرفت.

وی خاطرنشان کرد: با راه اندازی ایستگاه پمپاژ 450 مترمکعبی شناور، آب مصرفی جزیره تفریحی و گردشگری سد شهید عباسپور به طور مستقل و با ساختار جدید از محل دریاچه سد تامین می شود.