مدیرعامل سد و نیروگاه شهید عباسپور از عملیات  اصلاحی  پیچیده  لیفتینگ هد کاور واحد، جهت تعمیرات اساسی بدون دمونتاژ واحد، خبر داد.

 به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "نصرالله طاهری" با بیان این که پروژه اصلاح و بازسازی رانر واحد 7 نیروگاه سد شهید عباسپور در کمتر از یک چهارم زمان اورهال انجام شد افزود: با توجه به اشکال پیش آمده بر روی رانر واحد7 ، عملیات پیچیده و نادر در نیروگاه شهیدعباسپور با برنامه ریزی کارشناسان این نیروگاه در دستور کار قرار گرفت.

 طاهری افزود:  در این پروژه که تا کنون بر روی کمتر واحد 250 مگاواتی اجرا شده است، بمنظور دسترسی به قطعه معیوب روی رانر با عملیات لیفت هدکاور 100 تن بوسیله جک، هدکاور واحد از روی Stay Ring  جدا شده و به میزان 80 cm بالا برده شد.

 طاهری تصریح کرد: این عملیات به نوبه خود بسیار پیچیده و حساس بود و نیاز به برنامه ریزی دقیق کنترل تمامی نقاط در مسیر حرکت بوده است که این عملیات توسط متخصصان شرکت تولید وتعمیرات نیروگاهای برق آبی با دوربین نقشه برداری و چندین ساعت اندازه گیری دقیق انجام شد.

مدیرعامل سد و نیروگاه شهید عباسپور با بیان این که اصلاحات اساسی بر روی رانر انجام و هدکاور با دقت بسیار بالا در محل خود نصب گردید از بازرسی و اندازه گیری دقیق تمامی فضاها خبر داد و گفت: بعد از اصلاحات انجام شده، واحد7 این نیروگاه در سلامت کامل با شبکه سراسری پارالل شد.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه شهید عباسپور
خبرنگار: حمیدرضا علی پور