مانور اطفای حریق، توسط گروه پدافند غیرعامل و HSE سازمان آب و برق خوزستان با همکاری آتش نشانی شهرداری اهواز در سازمان و شرکت های طرف قرارداد برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مانور اطفای حریق، در قالب کارگاه آموزشی و با همکاری سازمان آتش نشانی شهرداری اهواز در محوطه روبروی کتابخانه مرکزی سازمان اجرا شد.

رئیس پدافند غیرعامل سازمان آب و برق خوزستان، هدف از اجرای این مانور را آشنایی کارکنان سازمان با مسائل ایمنی، پیشگیری و اطفای حریق معرفی کرد.

"سیامک عنصری" گفت: در این کارگاه، مواد آتش زا، به انواع جامدات، مایعات قابل اشتغال، گازها، فلزات قابل اشتغال، الکتریسیته (برق) و انفجارات تقسیم  و نحوه خاموش کردن هر یک از آنها به تفکیک مورد تشریح قرار گرفت.

عنصری افزود: خاموش کردن سیلندر گاز، مایعات قابل اشتغال و جامدات مانند چوب و لاستیک به صورت عملی به همکاران آموزش داده شد.

در مانور اطفای حریق، سه دستگاه خودرو اطفای حریق، یک دستگاه آمبولانس از موسسه پزشکی سازمان، 12 نفر از نیروهای عملیاتی آتش نشانی شهرداری اهواز و شش نفر از اداره آتش نشانی سازمان آب و برق خوزستان حضور داشتند.

همچنین در هفته ایمنی و آتشنشانی (هفتم تا سیزدهم مهرماه)، به منظور ارتقای سطح آمادگی در مقابله با حوادث احتمالی، مانورهای مشابهی در سطح شرکت های تولید و بهره برداری سد و نیروگاه و بهره برداری از شبکه های آبیاری استان خوزستان برگزار شد.

کارکنان شرکت کننده در این مانورها و تمرین های عملی، با انواع حریق، خاموش کننده ها و روش های واقعی کنترل و اطفای آنها آشنا شدند.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: نیکزاد