به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان،محمد اسلامی ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت:کانال چمران در محلی اتفاق افتاده است که رودخانه کرخه با دبی 1100 مترمکعب بر ثانیه،سوار بر کانال است و با این دبی بالا برای بستن آب ابتدا باید آب را انحراف دهیم و بعد از آن اقدام به بستن مقطع کانال کنیم.

وی افزود:در شرایط عادی برای انجام این پروژه نیاز به 20 روز زمان داریم که سازمان آب و برق خوزستان با بسیج امکانات خود در دو و نیم روز گذشته توانسته است 85 درصد این پروژه را به سرانجام برساند.

اسلامی به محدودیت های موجود بر سر اجرای این پروژه نیز اشاره کرد و گفت:دسترسی ماشین آلات به این مسیر سخت و محدود میباشد که مانور عملیاتی را بسیار مشکل نموده است و امکان تردد ماشین آلات صعب میباشد و بعلت سیلاب های رخ داده شده تاکنون دو مسیر دسترسی به این محل به زیر آب رفته است.

مدیرعامل شرکت عمران نیرو خوزستان صبا افزود:از آنجایی که این شرکت در نقاط مختلف استان مشغول تلاش برای کنترل سیلاب میباشد لذا وسایل و تجهیزات این شرکت نیز به مناطق مختلف گسیل شده است ولی با تلاش های صورت گرفته شده هم اکنون 18 کمپرسی،پنج بولدوزر،سه دستگاه بیل مکانیکی،سه دستگاه لودر و 50 نفر نیروی انسانی مشغول کار برای اتمام این پروژه هستند.

وی در پایان افزود:امیدوارم مسئولین محترم از اظهارنظرهای غیرکارشناسانه پرهیز کنند و اجازه دهند متخصصین امر در یک فضای مناسب از همه ظرفیت های ممکن برای رفع مشکلات استفاده کنند.اکنون زمان همدلی و همکاری همه دستگاه های اجرایی برای مدیریت شرایط خاص طبیعی روی داده می باشد.

 

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان