معاونت مطالعات پایه و طرح‌های جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به وسعت و تنوع تجهیزات سنجش گفت: به منظور خودکفایی، تسریع و صرفه جویی در هزینه‌ها، دفتر ایستگاه‌های سنجش با ارتقای دانش فنی کارشناسان الکترونیک و تجهیز کارگاه الکترونیک اقدام به بهینه سازی تعمیر و نگهداری تجهیزات موجود نموده است.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "هوشنگ حسونی زاده" تصریح کرد: گروه ساخت و بهینه سازی دفتر ایستگاه‌های سنجش آب و هواشناسی این معاونت، علاوه بر تعمیر برخی تجهیزات ضروری و همچنین به روز رسانی تجهیزات ایستگاه های سنجش در جدیدترین اقدام خود با استفاده از روش مهندسی معکوس اقدام به طراحی و ساخت یک دستگاه رابط سنسور کمی و کیفی آب CTD نموده است.

وی قیمت این دستگاه را معادل ۵ درصد نمونه اصلی آن (MK21/KOREAN CTDSENSORS INTERFACE) اعلام کرد.

حسونی زاده با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۵۳ عدد از سنسورهای مذکور در ایستگاه‌های سنجش آب و هواشناسی در حال استفاده هستند ادامه داد: این رابط علاوه بر این که کمک شایانی به کالیبراسیون این سنسور می نماید باعث صرفه جویی قابل توجهی برای سازمان آب و برق خوزستان خواهد شد.

 معاونت مطالعات پایه و طرح های جامع منابع آب تصریح کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و با تکیه بر توانمندی کارشناسان، دفتر ایستگاه‌های سنجش آب و هواشناسی علاوه بر شرح وظایف شغلی خود نسبت به نوآوری، طراحی و انتقال دانش مربوط به فناوری های روز دنیا اقدام می‌کنند.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان
خبرنگار: حمید رضا علی پور