به گزارش روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان، محمد امین ایزدجو در خصوص ضرورت برگزاری نشست ارائه فرصتهای سرمایه گذاری گردشگری آبی استان خوزستان اظهار کرد: امروزه شاه بیت حوزه خدمات که یکی از اضلاع مثلث توسعه پایدار در کنار صنعت و کشاورزی به شمار می رود، صنعت گردشگری و صنایع وابسته به آن است که در دنیا با توجه به گردش مالی بالا می‌تواند بسیاری از مشکلات جوامع را در حوزه اقتصادی و اجتماعی برطرف کند.

وی با تاکید بر اینکه روند رشد صنعت گردشگری گوی سبقت را از بسیاری صنایع بویژه صنایع روز دنیا نظیر نفت و خودروسازی ربوده است، اظهار کرد: صنعت گردشگری با اختلاف فاحش و چشمگیر نسبت به سایر صنایع مسیر توسعه را شتابان طی می‌کند.

ایزدجو با اشاره به پتانسیل ارزشمند ایران در حوزه‌های گوناگون تصریح کرد: ایران از ظرفیت بالایی به عنوان یکی از محورهای گردشگری دنیا برخوردار بوده و قریب به ۸۰ سال است که این کشور در حوزه گردشگری فعال است، اما به دلیل اینکه نتوانسته‌ایم نگاه تخصصی و علمی را وارد صنعت گردشگری کنیم، کمافی‌السابق در رتبه‌های پایین درآمدهای حاصل از این صنعت قرار داریم.
 
وی از استان خوزستان به عنوان یکی از مناطق دارای ظرفیت بالای گردشگری کشور یاد کرد و گفت: بهره برداری از منابع آبی و تأسیسات پیرامون آنها نظیر سدها و دریاچه های وابسته به آن ها یکی از ظرفیت هایی که علی رغم توان بالا در جذب گردشگر تا امروز مغفول مانده اند که در صورت بهره برداری صحیح می تواند در حوزه گردشگری کشور و جذب گردشگر جهشی اساسی ایجاد کند.
 
مدیریت گردشگری و مهندسی عمومی تصریح کرد: خوزستان علیرغم قرار گرفتن در شاهراه مواصلاتی کشور و برخورداری از ظرفیت های گردشگری قابل توجه بویژه در حوزه گردشگری آبی، متاسفانه سهم موثری در میزان جذب گردشگر نداشته است.
 
وی تأمین زیرساخت‌های گردشگری نظیر احداث مجتمع‌های اقامتی و پذیرایی را از جمله ضرورت‌های جذب گردشگر دانست و افزود: حمایت از بخش خصوصی برای احداث زیرساخت‌های گردشگری می‌تواند جهشی را در توسعه صنعت گردشگری و رسیدن به افق ترسیم شده در چشم انداز سال ۱۴۰۴ ایجاد کند.
 
ایزدجو افزود: در نشست ارائه فرصت های گردشگری آبی استان خوزستان در تلاش هستیم تا ضمن تثبیت جایگاه آب در توسعه گردشگری با رویکرد تنوع بخشی به بهره برداری از منابع آب و شناسایی و معرفی ظرفیت های گردشگری و تفریحی در منابع و تأسیسات آبی و پیرامون آنها به تشویق و ترغیب سرمایه گذاران بخش غیردولتی در این زمینه و افزایش رقابت پذیری در صنعت گردشگری آبی دست یابیم.
 
نشست ارائه فرصت های سرمایه گذاری گردشگری آبی استان خوزستان 25 تیرماه سال جاری با حضور مدیران کشوری و استانی، صاحب نظران، کارشناسان و سرمایه گذاران حوزه گردشگری از ساعت 9:00 الی 12:30 در محل مرکز همایش های بین المللی بوستان اهواز به میزبانی سازمان آب و برق خوزستان برگزار خواهد شد.
منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان