به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان به نقل از خبرگزاری آب ایران، رئیس حوضه آبریز کارون بزرگ با اشاره به اهمیت برگزاری این دوره گفت: در حال حاضر یکی از مسائل و مشکلات در تکمیل طرحها و پروژههای عمرانی کشور و به ویژه طرح های اولویت دار بخش آب، کمبود منابع مالی بوده و دستگاههای اجرایی نیز بدلیل عدم آشنایی لازم با انواع روش های تأمین مالی کمتر به این مسئله ورود پیدا می کنند

فراز رابعی افزود: در نتیجه به منظور آشنایی دستگاههای اجرایی و به پیشنهاد حوضه آبریز کارون بزرگ،  کارگاه آموزشی با عنوان" آشنایی با روش های رایج تأمین و تجهیز منابع مالی طرحهای بخش آب کشور با تأکید بر روش سرمایه گذاری غیردولتی" برگزار شد.

وی ادامه داد: کارگاه مذکور به میزبانی سازمان آب و برق خوزستان و با مشارکت نمایندگان شرکت های آب منطقه ای اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و لرستان برگزار شده است.

رئیس حوضه آبریز کارون بزرگ اظهار کرد: در بخش اول این کارگاه انواع روشهای تأمین و تجهیز منابع مالی شامل روشهای استقراضی و غیر استقراضی و در بخش دوم، روش سرمایه گذاری غیردولتی و زیرمجموعه های آن شامل روشهای BOT، BOO، BLT، Buy Back، PPP و ... تشریح شد.

در پایان نیز هر یک از نمایندگان شرکت های آب منطقه ای حاضر به ارائه دیدگاهها، نقطه نظرات و تجارب موفق خود در این زمینه پرداختند و مقرر شد که این کارگاه آموزشی با هدف به اشتراک گذاشتن تجارب شرکت های تابعه و به منظور هم افزایی، در بازه های زمانی سه ماهه و با محوریت حوضه آبریز کارون بزرگ برگزار شود.