به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، در این نشست که پنج شرکت برگزیده زیرمجموعه وزارت نیرو در حوزه کتابخانه و کتابداری از جمله سازمان آب و برق خوزستان به صورت ویدیو کنفرانس حضور داشتند، معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو در سخنانی بر عملیاتی شدن دستور مقام معظم رهبری مبنی بر شکل گیری نهضت کتاب خوانی در کشور تاکید کرد.

در این مراسم که مدیریت عامل، معاون برنامه­ ریزی، مدیر روابط عمومی، رییس مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه، و جمعی از کتابداران سازمان آب و برق خوزستان نیز به صورت ویدیو کنفرانس حضور داشتند، رییس مرکز اطلاع رسانی و کتابخانه سازمان در سخنانی لزوم ارزیابی سالانه کلیه کتابخانه های وزارت نیرو و نیز تامین بهتر منابع انسانی متخصص در کتابخانه های وزارت را تشریح کرد.

کارگر نجفی با اشاره به اینکه کتاب خوانی در درجه اول یک کار فرهنگی است، افزود: کتابخانه های وزارت نیرو علاوه بر خرید و ساماندهی بهترین انتشارات تخصصی موجود در بازار نشر، باید در حوزه نهضت کتاب خوانی نیز ورود کنند و برنامه های ترویج مطالعه را برای کارکنان و خانواده های آنان اجرا نمایند.

گفتنی است، سازمان آب و برق خوزستان نیز در نظر دارد تا به مناسبت هفته کتاب، ششمین جشن کتاب و دانایی را در روز دوشنبه مورخ ۳۰ آبان برگزار کند. در این مراسم که از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در کتابخانه سازمان برگزار خواهد شد از برگزیدگان حوزه کتاب خوانی در یک سال گذشته تقدیر خواهد شد.

وی در پایان سخنان خود پیشنهاد داد که وزارت نیرو، بانک اطلاعاتی از کلیه ناشران و نویسندگان آثار مرتبط با این وزارتخانه را ایجاد و از پدیدآورندگان آثاری که منجر به حل مشکلات این وزارت می شوند، به طور ویژه حمایت کند. همچنین ایشان ابراز امیدواری کرد که به زودی موضوع کتاب خوانی کارکنان وزارت نیرو در طرح های رشد و ارتقاء آنان لحاظ شود.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان