به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، محمد فرجوانی با اعلام این خبر گفت: در بازه زمانی ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۱ فروردین سال جاری در مجموع ۳۷۲ هزار و ۵۵۲ بازدید از سدهای استان خوزستان انجام شد و در طول این مدت سدهای دز، کرخه، کارون (۳)، مارون، آریوبرزن، شهدا و جره پذیرای گردشگران و بازدید کنندگان نوروزی بودند.

وی افزود: سد کارون (۳) با ۹۷ هزار و ۲۰۰ نفر بازدید، پُر بازدیدترین سد استان در این مدت بود. همچنین، سد آریوبرزن با ۶۱ هزار ۷۲۵ نفر بازدید، سد مارون با ۵۴ هزار و ۶۲۵ بازدید، سد دز با ۴۹ هزار و ۳۴۵ بازدید، سد شهدا با ۳۶ هزار و ۱۷۰ بازدید، سد کرخه با ۲۰ هزار و ۶۵۰ بازدید و سد جره با سه هزار و ۴۹۲ بازدید نیز در رتبه ­های بعدی از حیث تعداد بازدید قرار گرفتند.

فرجوانی تصریح کرد: امسال به دلیل تقارن ماه مبارک رمضان و عید نوروز، ضمن پیش بینی تمهیدات لازم، برنامه‌های فرهنگی متناسب با این ماه برای تکریم روزه‌ داران در محدوده سدها به اجرا درآمد.

دبیر کمیته گردشگری سدها و رودخانه­ ها در پایان از تلاش­های شبانه ­روزی پرسنل سدها و حُسن همکاری سایر مراکز خدماتی جهت تأمین رفاه حال گردشگران و بازدید کنندگان نوروزی در طول مدت تعطیلات، تشکر و قدردانی کرد. 

منبع: روابط عمومی شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه شهید عباسپور