سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران
/
سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران

سد کرخه در 21 کیلومتری شمال غرب اندیمشک در استان خوزستان احداث گردیده است. رودخانه کرخه از مناطق میانی و جنوب غربی رشته کوه‌های زاگرس در نواحی غرب و شمال غرب کشور سرچشمه گرفته و پس از طی مسافتی در حدود 900 کیلومتر در امتداد شمال به جنوب سرانجام در مرز مشترک ایران و عراق به مرداب هورالعظیم می‌رسد. رودخانه کرخه پس از رودخانه‌های کارون و دز سومین رودخانه بزرگ ایران از نظر آبدهی محسوب می شود.

عکاس روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان از سوی انجمن عکاسان تبلیغاتی و صنعتی ایران به عنوان پیشکسوت این رشته معرفی شد.
به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، " محمد رضا نجیب "، در آیین اختتامیه چهارمین دوره «۱۰ روز با عکاسان»، از سوی انجمن عکاسان تبلیغاتی و صنعتی ایران به عنوان عکاس پیشکسوت معرفی و به عضویت افتخاری این انجمن درآمد.
محمدرضا نجیب دارای ۳۴ سال سابقه تصویربرداری در زمینه های مختلف صنعتی، تبلیغاتی و خبری بوده و از سال ۱۳۶۷ به عنوان مسئول سمعی و بصری سازمان آب و برق خوزستان مشغول فعالیت است.
از دیگر افتخارات این عکاس خوزستانی می توان به دریافت تندیس جشنواره عکس مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران با عنوان " خزر تا خلیج فارس " اشاره کرد.
تصاویر هوایی ثبت شده وی از خورهای خلیج فارس، رودخانه ها و سرچشمه های منابع آبی خوزستان، در پوسترها و سررسیدهای تبلیغاتی متعدد به چاپ رسیده است.

کد خبر: 2197