مراسم سومین سالگرد شهادت مدافع حرم "سید مهدی موسوی" و 24 شهید مدافع اهواز چهارشنبه 23 تیرماه 95 در تالار آفتاب اهواز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان، آئین بزرگداشت سومین سالگرد اولین شهید مدافع حرم خوزستان، "سید مهدی موسوی" به عنوان اولین شهید مدافع حرم قشر کارمندی و دومین شهید بسیجی مدافع حرم کشور، و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره 24 شهید مدافع حرم اهوازی به همت بسیج سازمان آب و برق خوزستان، چهارشنبه 23 تیرماه 95 در تالار آفتاب اهواز، با سخنرانی سردار سرتیپ پاسدار "محمد جعفر اسدی" از فرماندهان جبهه مقاومت و با اجرا و شعر خوانی حماسه سرا "ابراهیم سنایی" و مداح یادگار 8 سال دفاع مقدس "صادق آهنگران" برگزار شد.

در این مراسم که فرماندهان ناحیه سپاه امام حسین(ع)، حوزه شهید عباسپور، سقای کربلا، جانشین فرماندهی سپاه ولی عصر(عج)، فرمانده بسیج کارمندی، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان حضور داشتند جمع زیادی از مردم، خانواده های معظم شهدا، ایثارگران، رزمندگان دوران دفاع مقدس، مسئولان ادارات و ارگانها نیز حضور داشتند.

سردار سرتیپ محمد جعفر اسدی فرمانده سپاه در سوریه، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حرم در باره حضور خود فروختگان گروه های تروریستی تکفیری در منطقه سخن گفت و رشادت های ایثارگران مدافع حرم را به تصویر کشید.

مشاور عالی ستاد کل نیروهای مسلح با تصریح بر این که همگی باید هوشیار باشیم، دشمن را بفهمیم و در برابر برنامه دشمن برنامه داشته باشیم گفت: امروز مدافعان حرم ضمن این که در حال دفاع از حرم اهل بیت (س) هستند در واقع از خوزستان، آذربایجان، مشهد، شیراز و تهران دفاع می کنند.

"ابراهیم ساعدی" فرمانده بسیج حوزه مقاومت کارمندی شهید عباسپور با بیان این که نباید شهدا را به خاک بلکه باید به یاد سپرد هدف از برگزاری این همایش را تجلیل و تکریم از مقام شامخ شهدای حرم و خانواده های معظم و معزز آنها عنوان کرد.

سید مهدی موسوی متولد 1363 اهواز است او پس از هجوم تکفیری ها به سوریه از اولین نفراتی بود که در سال 1391 برای دفاع از حرم حضرت زینب کبری(س) و حضرت رقیه خاتون(س) به آن کشور اعزام و در دهم تیرماه 1392 در نبرد با دشمنان اسلام به شهادت رسید.

منبع: روابط عمومی سازمان آب و برق خوزستان