سمینار تخصصی مدیریت نگهداری و تعمیرات (نت) با حضور عضو رسمی انجمن مشاوران مدیران ایران در شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، معاون فنی و مهندسی شرکت بهره برداری مارون گفت: افزایش حجم اطلاعات در واحد‌های تعمیرات و نگهداری و لزوم بررسی و تجزیه و تحلیل اطلاعات به منظور تصمیم گیری مناسب، نیاز به مکانیزاسیون عملیات تعمیرات و نگهداری را بیش از پیش نمایان می‌سازد. سیستم هایی که امروزه به نحوی در امور تولیدی، خدماتی، تاسیساتی به کار گرفته می شود، در زمان هایی از دوره عمر عملیاتی خود و به مرور زمان کارایی خود را از دست داده، در نتیجه به فعالیت های تعمیرات و نگهداری وابسته می شوند.

"محمد قره باغی" افزود: سازمان های بزرگ به یک سیستم جامع و پویا نیازمند هستند به نحوی که اطلاعات لازم را با کیفیتی قابل قبول و به هنگام دریافت کنند. بدون شک با توسعه و پیشرفت فناوری اطلاعات، می توان انتظار داشت، این صنعت توانایی دارد سازمان ها را در امر برنامه ریزی و اجرای نت یاری رساند.

وی بررسی و تحلیل فنی، کاهش هزینه و زمان توقف، ایجاد نظم، افزایش ایمنی در تعمیرات و استانداردسازی را از اصلی ترین هدف های سیستم تعمیرات و نگهداری دانست.