سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران
/
سد کرخه- بزرگ ترین سد تاریخ ایران

سد کرخه در 21 کیلومتری شمال غرب اندیمشک در استان خوزستان احداث گردیده است. رودخانه کرخه از مناطق میانی و جنوب غربی رشته کوه‌های زاگرس در نواحی غرب و شمال غرب کشور سرچشمه گرفته و پس از طی مسافتی در حدود 900 کیلومتر در امتداد شمال به جنوب سرانجام در مرز مشترک ایران و عراق به مرداب هورالعظیم می‌رسد. رودخانه کرخه پس از رودخانه‌های کارون و دز سومین رودخانه بزرگ ایران از نظر آبدهی محسوب می شود.

سمینار آگاه سازی و آموزشی "تلفن های خوب، بد، زشت" با حضور مدیرعامل، معاونان، مدیران، کارکنان و جمعی از خانواده های پرسنل شرکت بهره برداری مارون در سالن همایش فجر سپاه شهرستان بهبهان برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون گفت: این سمینار آموزشی توسط امور حراست و حریم بانی و در راستای استفاده بهینه از فناوری های اطلاعاتی تلفن همراه و افزایش سطح آگاهی پرسنل و خانواده های آنان برگزار شد.

"علی مکاری بهبهانی" افزود: در حال حاضر اینترنت ابزاری مناسب برای توسعه افکار و اندیشه های بشری محسوب می شود به شرط آن که در راه صحیح استفاده شود. پیشگیری از آسیب های اجتماعی و توجه والدین به رفتار فرزندان بسیار مهم است و برای جلوگیری از هم پاشیدگی خانواده ها، والدین باید تا حدودی به فناوری های روز دنیا آگاه باشند؛ چرا که تغییر در رفتار فرزندان به معنای ایجاد تغییر در طرز فکر آنهاست.

در ادامه این سمینار "آرش تابع" کارشناس فناوری اطلاعات اداره کل حراست و امور محرمانه شرکت مدیریت منابع آب ایران به عنوان مدرس دوره با اشاره به اهمیت شناخت آسیب های استفاده نادرست از تلفن همراه و شبکه های اجتماعی، اظهار داشت: فناوری های ارتباطی جدید به صورت همزمان دارای فرصت ها و تهدیدهایی است که در صورت عدم اطلاع کافی و بهره برداری غیرصحیح و غیراصولی از آنها می تواند موجب آسیب جدی به کاربران شود.

وی خاطرنشان کرد: تلفن همراه در عین داشتن فوایدی قابل توجه، مشکلات و مضرات زیادی همچون افشا و عمومی کردن دنیای خصوصی و مهم‌تر از همه اعتیاد و اتلاف وقت به دلیل بازی‌های متنوع و دور شدن فرد از هنجارهای اجتماعی را در پی دارد.

کارشناس فناوری اطلاعات اداره کل حراست و امور محرمانه شرکت مدیریت منابع آب ایران به بیان نکات مهمی درخصوص چگونگی آسیب پذیری و تهدیدات مربوط به امنیت اطلاعات تبادل شده در شبکه های اجتماعی موبایل محور پرداخته و افزود: شبکه های اجتماعی، محل امنی برای تبادل اطلاعات محرمانه و شخصی افراد به شمار نمی رود، بنابراین توصیه می شود والدین، نظارت و دقت کافی را بر فعالیت های فرزندانشان در استفاده از محیط سایبری و فضای مجازی داشته باشند.

تابع به آسیب‌های اجتماعی، روانی و جسمانی استفاده ناصحیح از تلفن همراه اشاره کرد و گفت: مشکلاتی همچون کاهش اعتماد به نفس، دوری از دنیای واقعی و غرق شدن در دنیای مجازی، ارتباطات نامشروع، افزایش استرس و افسردگی، آرتروز و مشکلات بینایی و همچنین شنوایی، از شایع ترین این آسیب هاست.

در پایان این سمینار به صورت عملی راهکارهایی در خصوص استفاده صحیح از شبکه های ارتباطی تلفن همراه و نیز پیشگیری از هک شدن اطلاعات کاربران در محیط سایبری برای حاضران ارائه شد.

 

کد خبر: 2582