تعمیرات اساسی سالیانه واحد دوم نیروگاه مارون، توسط مهندسان و تکنسین های فنی شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون به پایان رسید.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، معاون سد و نیروگاه مارون با اعلام خبر فوق افزود: تعمیرات اساسی سالیانه واحد دوم نیروگاه مارون به صورت فشرده و با رویکرد سرویس های کلی جهت اطمینان از سلامت تجهیزات در یک دوره فشرده هشت روزه انجام و با موفقیت به اتمام رسید.

"هادی هوشیار" از بازرسی کلیه تجهیزات ابزاردقیق مانند تابلوهای کنترلی و سیستم های اطفای حریق ترانس و ژنراتور خبر داد و گفت: برنامه نگهداری این واحد در دوره های مختلف، مانند بازرسی های سالیانه،توسط مهندسان و تکنسین های فنی این نیروگاه تدوین و به فراخور آن، برنامه زمان بندی تعمیرات سالیانه تدوین شده است.

وی افزود: در برنامه ریزی به عمل آمده بازرسی چشمی، تمیزکاری و آچارکشی کلیه تجهیزات واحد، اعم از تجهیزات مکانیکی مانند متعلقات توربین، گاورنر، کولرهای روغن و همچنینن بازرسی، تمیزکاری و آچارکشی تجهیزات الکتریکی نظیر بازرسی روتور و استاتور و قطب ها و تمیزکاری مجموعه ژنراتور و تمیزکاری کلیه تابلوها و کلیدها از جمله کلید قدرت ژنراتور صورت گرفت.

معاون سد و نیروگاه مارون هدف از این اقدامات را در حین دوره تضمین، حفظ شرایط مناسب تجهیزات با توجه به وضعیت محیطی( وجود آلاینده ها و لرزش ها) و اشراف کامل فنی بر تجهیزات خواند.

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: نیکزاد