تعمیرات سالیانه واحد یک نیروگاه مارون، توسط مهندسان و تکنسین های فنی شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون به پایان رسید.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، معاون مهندسی و بهره برداری نیروگاه مارون گفت: تعمیرات اساسی سالیانه واحد اول نیروگاه مارون به صورت فشرده و با رویکرد سرویس های کلی جهت اطمینان از سلامت تجهیزات در یک دوره فشرده 25 روزه انجام و با موفقیت به اتمام رسید.

"هادی هوشیار" خاطرنشان کرد: بازرسی و سرویس های سالیانه واحد یک نیروگاه مارون در بخش های مکانیک، الکتریک و ابزار دقیق روی کلیه تجهیزات واحد مانند ژنراتور، توربین، گاورنر، تابلوهای تغذیه ACوDC ، ترانس اصلی و تجهیزات جانبی، مسیر رفت و برگشت کولرهای خنک کننده ژنراتور، مسیر رفت و برگشت لوله های خنک کننده روغن ترانس، تمیزکاری و شستشوی اورهنگ ها و استاتور واحد باتوجه به نتایج تست P.D ژنراتور واحد اول و .... صورت پذیرفت.

وی افزود: امسال علاوه بر بازرسی ها و رفع نقص ها، عملیات انجام پروژه بهینه سازی و تعویض لوله های بالانس پایپ توربین برای اولین بار در نیروگاه مارون صورت گرفت که با موفقیت انجام شد.

معاون سد و نیروگاه مارون تصریح کرد: کالیبره کردن تجهیزات اندازه گیری و کارت های سیستم کنترل و همچنین انجام تست های عملکردی تجهیزات مانند تست عملکردی سیستم اعلان و اطفای حریق ژنراتور و ترانس اصلی واحد از دیگر اقدامات انجام شده در این تعمیرات سالیانه بود.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: نیکزاد