سمینار آموزشی "خانواده شاد و راهکارهای شادکامی در خانواده" با حضور مدیرعامل، معاونان، مدیران، کارکنان و جمعی از خانواده های پرسنل شرکت بهره برداری مارون در تالار همایش آفاق شهرستان بهبهان برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون گفت: این سمینار آموزشی توسط واحد برنامه ریزی و بهبود مدیریت و روابط عمومی و در راستای آموزش زندگی سبک ایرانی ـ اسلامی، آشنایی با مهارت های زندگی و تحکیم بنیان خانواده برگزار شد.

سخنران این سمینار با تاکید بر لزوم ایجاد بستری شاد برای خانواده افزود: سبک زندگی ایرانی در میان هجمه فرهنگ‌های مختلف غیر ایرانی فراموش شده و باید تلاش کنیم تا سبک زندگی ایرانی را که بر اساس فرهنگ غنی ایرانی، شریعت اسلام و سیره ائمه بنیان گذاشته شده را در میان خانواده‌ها دوباره زنده کنیم.

"رحمان خندانی"، با بیان این که اولین عامل موثر در ایجاد خانواده شاد، سبک زندگی افراد است، خاطرنشان کرد: سبک زندگی افراد در شاد زیستن بسیار مؤثر است؛ چرا که در زندگی های ساده، سطح شادی بیشتر و در زندگی های تشریفاتی، میزان دغدغه بیشتری مشاهده می شود.

در ادامه سمینار، "احمد بزرگیان" کارشناس ارشد علوم قرآنی و حدیث و مشاور مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به عنوان دیگر مدرس دوره با اشاره به اینکه رمز موفقیت یک خانواده شاد و خلاق، شاد بودن و شاد زیستن است، اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، خانواده محل آسایش انسان است و هیچ انسانی بدون داشتن یک خانواده آسوده و آرام، مزه زندگی و طعم واقعی حیات انسانی را نخواهد چشید.

وی خاطرنشان کرد: نگرش و روحیه اعضای خانواده، آراستگی، تقسیم کار، کار گروهی در منزل، سلامت اعضا، اقتصاد خانواده، عبادت و شکرگزاری، تفریح، شادی فردی و جمعی، رفتار درون و برون گروهی و فعالیت های اجتماعی اعضا، از ابعاد یک خانواده مطلوب ایرانی اسلامی بشمار می رود.

 

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: نیکزاد