مدیرعامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری مارون، از بازدید رئیس دادگستری، دادستان و تعدادی از قضات شهرستان بهبهان از سد مخزنی مارون خبر داد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "محمدامین ایزدجو" همکاری خوب رئیس دادگستری، دادستان و قضات شهرستان بهبهان درخصوص رسیدگی فوری به تخلفات صورت گرفته در سطح شبکه تحت پوشش شرکت بهره برداری مارون را، مورد تقدیر قرار داد.

 وی با اشاره به وضعیت خشکسالی، تخلفات صورت گرفته از سوی بعضی از کشاورزان، کاهش شدید سطح آب مخزن سد مارون و پیامدهای ناشی از تاثیرات آن بر منابع آب کشاورزی این شهرستان، تصریح کرد: اکنون اهمیت مدیریت مصرف آب و اصلاح الگوهای مصرف در بخش کشاورزی بیش از پیش نمایان شده است.

  ایزدجو، با بیان اینکه در سال آبی گذشته، حوضه آبی مارون یکی از حوضه های بحرانی خوزستان بوده است، خواستار تسریع در روند رسیدگی قضایی به تخلفات حوضه مارون شد.

 وی گزارش کاملی از کمبود منابع آب و موقعیت جغرافیایی شبکه، پیش بینی میزان بارندگی در پاییز و زمستان سال جاری و توضیحاتی نیز در خصوص تداوم خشکسالی و اهم مشکلات تامین آب و چالش های پیش روی تامین آب کشاورزی ارائه کرد.

 مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون، همکاری  مراجع قضایی و انتظامی را در رسیدگی به تخلفات مربوط به محدوده فعالیت شبکه های آبیاری مارون را مطلوب خواند و خاطر نشان کرد: باتوجه به فرهنگ سازی های انجام شده و همکاری کشاورزان منطقه، میزان تخلفات در سطح شبکه کاهش پیدا کرده است.

وی، با اشاره به کمبود آب و ایجاد زمینه تخلف برای افراد سودجو از مسولان دستگاه قضایی شهرستان خواست برای ایجاد نظم و جلوگیری از اخلال در شبکه های آبیاری با افراد خاطی برخورد قاطع صورت گیرد.

 مدیرعامل شرکت بهره برداری مارون، به منظور آشنایی بیشتر قضات با مشکلات شبکه، خواستار بازدیدهای سالانه و منظم عوامل قضایی و انتظامی از شبکه های تحت پوشش شرکت بهره برداری مارون شد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: علیرضا نیکزاد