مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون شایعات مطرح شده در فضای مجازی درخصوص احتمال شکست بند آب خروار ( آب گلام ) را بی اساس خواند.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان ، "محمدامین ایزدجو" با اعلام این خبر گفت: بند آب خروار که در سال ۸۲ توسط اداره کل منابع طبیعی استان احداث شده در حیطه کار سازمان آب و برق خوزستان و شرکت بهره برداری مارون نیست. اما حسب خواسته فرماندار شهرستان بهبهان این سد مورد بازدید و بررسی کارشناسی متخصصین سدسازی سازمان آب و برق خوزستان قرار گرفت و به حمدالله نتیجه این بررسی ها دلالت بر سلامت سد و صحت عملکرد آن دارد و جای هیچگونه نگرانی نیست.

وی باران را رحمت و نعمت الهی خواند و گفت: از ابتدای بارندگی های اخیر تاکنون بیش از 140 میلیون متر مکعب آب بر حجم مخزن سد مارون اضافه شده و هم اکنون حجم آب پشت سد 442 میلیون مترمکعب است.

ایزدجو، پیک سیلاب لحظه ای دیروز در سد مارون را 1780 مترمکعب بر ثانیه عنوان کرد و افزود: هم اکنون ورودی سد مارون حدود 150متر مکعب بر ثانیه و خروجی آن ۳ متر است.

وی خاطر نشان کرد: بارش های اخیر باعث خوشحالی و امیدواری مردم خوب منطقه گردید، اما نباید تصور کنیم که مشکلات ریشه دار خشکسالی یازده ساله با دو سه باران به صورت کامل مرتفع می شوند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مارون از کشاورزان این حوضه خواست، همچنان پایبندی خود را به دستورالعمل ها و دستورات جهاد کشاورزی و سازمان آب و برق خوزستان حفظ نمایند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا ادامه نزولات جوی در ماه های آتی موجب کاهش اثرات خشکسالی و محدودیت های اعمال شده برای کشاورزان عزیز شود.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: علیرضا نیکزاد