شمار بازدیدکنندگان نوروزی سد مخزنی مارون بهبهان در روزهای آغازین سال جاری با افزایش 9 درصدی نسبت به سال گذشته، به بیش از 231هزار نفر رسید.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون با اعلام خبر فوق گفت: شرایط معتدل آب و هوایی شهرستان بهبهان، مسیر کوهستانی و طبیعت زیبای اطراف سد و پلاژ مارون، چشم انداز بسیار زیبای آن و جاذبه های گردشگری فراوان موجود در اطراف دریاچه سد و راه اندازی تفریحات آبی در دریاچه سد مارون و نیز قرار گرفتن این شهرستان در مسیر ورودی به استان خوزستان، سد مخزنی مارون را همه ساله به یکی از خاستگاه های گردشگران در آغاز فصل بهار تبدیل کرده است.

"علیرضا نیکزاد" افزود: بازدیدهای نوروزی امسال از دوم فروردین آغاز و تا پایان شانزدهم فروردین ماه جاری ادامه داشت و با توجه به شرایط نامساعد جوی و بارندگی در برخی از ایام نوروز، با انجام اقدامات لازم و فراهم آوردن محیطی امن و رعایت مسائل ایمنی در طول زمان بازدید، شرایط بازدید هموطنان از سد مخزنی مارون به گونه ای فراهم شد که در دو بخش مجموعه سد و مجموعه ویلاهای پلاژ مارون پذیرای 231 هزار و 542 نفر از مسافران نوروزی از سراسر ایران بودیم.

وی از افزایش 9 درصدی بازدیدهای امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: این میزان افزایش نشان از تلاش شرکت بهره برداری مارون در اطلاع رسانی و برنامه ریزی های از پیش تعیین شده دارد.

نیکزاد با تاکید بر اینکه هدف کلیه عوامل ستاد نوروزی شرکت بهره برداری مارون در نوروز امسال ایمنی، رفاه و آسایش هرچه بیشتر مهمانان بوده است، گفت: مجموعه تفریحات آبی با بخش های متنوع از جمله امکان گشت دریاچه سد مارون با اتوبوس دریایی و قایق موتوری، جت اسکی، بنانا، شاتل، اسکی روی آب و فلای برد در دریاچه سدمخزنی مارون، استقرار یک دستگاه خودرو آمبولانس مجهز به امکانات اورژانس و بهره ­گیری شبانه­ روزی از متخصصان ورزیده طب اورژانس و رعایت اصول علمی و استانداردهای ارائه خدمات اورژانس مجهز به کلیه امکانات و تجهیزات پیشرفته، بیمه مسئولیت مدنی شرکت در مقابل اشخاص ثالث(بازدیدکنندگان)، نصب مشخصات فنی سد و نیروگاه مارون روی دیواره سد، نصب تابلوهای راهنمای مسیر، توزیع تقویم های تک برگ و کتابچه های مرتبط با تاریخچه ساخت سدهای استان خوزستان از جمله تسهیلات و خدمات ارائه شده به مهمانان نوروزی بوده است.

مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون خاطرنشان کرد: بازدید از سدها و تاسیسات آبی به افزایش آگاهی و شناخت مردم نسبت به منابع آبی و نحوه مدیریت و نگهداری آنان کمک می کند و باعث می شود که مردم بر لزوم صرفه جویی در مصرف آب بخصوص در بخش کشاورزی جدیت بیشتری نشان دهند.

سد مخرنی مارون به عنوان یکی از سدهای شش گانه استان خوزستان در 19 کیلومتری شمال شرق شهرستان بهبهان و در بین سلسله کوه های زاگرس احداث شده است. نیروگاه برق آبی سد مخزنی مارون 150 مگاوات ظرفیت تولید دارد.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: علیرضا نیکزاد