مشاور مدیرعامل شرکت بهره برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون از برگزاری جلسه ای به منظور بررسی وضعیت تامین آب کشت تابستانه در شبکه جایزان و فجر از اراضی تحت پوشش شبکه بهره برداری مارون خبر داد.

 به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، "بهمن خلیلی" گفت : به منظور بررسی وضعیت تامین آب کشت تابستانه در شبکه جایزان و فجر از اراضی تحت پوشش شبکه بهره برداری مارون، جلسه ای با حضور امام جمعه شهر جایزان، مشاور مدیرعامل و سرپرست بهره برداری از شبکه های آبیاری جایزان و فجر شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری مارون، بخشدار شهر جایزان ، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستاهای تابعه جایزان در بخشداری شهر جایزان برگزار شد.

وی در ادامه چگونگی و توزیع عادلانه آب طبق دستورالعمل سازمان آب و برق خوزستان و میزان الگوی کشت پیشنهادی کشت تابستانه 98 را برای حاضران در جلسه تشریح کرد و افزود : با توجه به تخصیص آب شبکه جایزان و فجر از طرف سازمان آب و برق خوزستان جهت کشت تابستانه ، متاسفانه تعدادی از کشاورزان، میزان هکتار مشخص شده در الگوی کشت را رعایت نکرده و همین اقدام، مصرف آب را بالا برده است که نیاز به همکاری در توزیع عادلانه آب، بین منطقه های جولکی ، جایزان و سلطان آباد می باشد.

خلیلی از کلیه مسئولان شهر و روستاهای تابعه بخصوص امام جمعه، بخشدار و نیروی انتظامی شهر جایزان درخواست کرد که در توزیع عادلانه آب جهت کشت تابستانه و برخورد با افراد خاطی و سود جو که در تنظیم آب شبکه اخلال به وجود می آورند، همانند سالیان قبل همکاری لازم را داشته باشند.

شبکه آبیاری و زهکشی جایزان و فجر یکی از چهار شبکه پایین دست سد مخزنی مارون است که در حد فاصل دو شهر بهبهان و رامهرمز در استان خوزستان احداث و سطح زیر کشت این شبکه ۶۵۰۰ هکتار است.

منبع: روابط عمومی شرکت بهره‌برداری از سد، نیروگاه و شبکه های آبیاری مارون
خبرنگار: علیرضا نیکزاد